Reklama

Reklama

Niedługo fashion weeki!

 

Od września ruszają fashion weeki! Zwyczajowo, pierwszy z nich odbędzie się w Nowym Jorku, kolejne w Londynie, Mediolanie i Paryżu. Projektanci zaprezentują nam swoje kolekcje na sezon wiosna-lato 2015. Na pokazach zjawi się śmietanka świata mody, gwiazdy, redaktorzy najważniejszych magazynów modowych i modowi pasjonaci.
Czytając relacje z wybiegów, często trafiamy na różne rodzaje i określenia pokazów. Oto kilka z nich.

HAUTE COUTURE - dział luksusowego krawiectwa, zajmujący się tworzeniem ubrań na zamówienie. Są to kolekcje wyjątkowe. Charakteryzują się wysoką jakością materiałów. We Francji, gdzie haute couture się narodziło, termin ten od 1945 r. jest chroniony przez przepisy prawa i domy mody używające tej nazwy są zobowiązane przestrzegać określonych kryteriów, w tym: ręczne szycie, określona liczba pracowników i modelek, przynajmniej dwa warsztaty-pracownie, przynajmniej dwa pokazy różnych kolekcji w roku, zużycie określonej powierzchni materiału.

READY TO WEAR/PRET-A-PORTER - to przeciwieństwo haute couture. Są to kolekcje ubrań dostępne w sklepach, z produkcji seryjnej i nie są szyte na zamówienie. 

PRE-FALL - to przejście między kolekcjami, które projektanci prezentują co 6 miesięcy. 

RESORT/CRUISE - to ukłon w stronę klientów o zasobniejszym portfelu. Kolekcje te składają się w dużej mierze z lekkich strojów. 

W Polsce również organizowane są fashion weeki. Najbardziej znanym jest Fasfion Week w Łodzi. To już jego jedenasta edycja, która w tym roku odbędzie się w dniach 22-26 października. Harmonogram tegorocznej edycji dostępny tutaj: KLIK 

Reklama

Po zdjęcia jak zwykle zapraszam na bloga:

http://madeinkarla.blogspot.com/

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy