Reklama

Reklama

UBRANIA Z MLEKA

Mówisz mleko i pierwsze co nasuwa Ci się na myśl to kakao, płatki śniadaniowe, składnik ciasta, ogółem przemysł spożywczy. Jednak czy ktokolwiek mogłby pomyśleć iż ten „napój” produkowany przez krowę można wykorzystać do czegoś jeszcze?

Owszem, Anke Domaske, niemiecka projektanka mody i mikrobiolog nie tylko o tym myślała, a nawet zdziałała. Doktor Domaske wraz ze swoim zespołem przez wiele lat badali mleko, a dzięki ich poświęceniu udało się odkryć specjalną mieszankę zawierającą białko z kwaśnego mleka. Specjalnie przetwarzana substancja po skomplikowanym procesie zamienia się w materiał! Nie byle jaki, bowiem ekologiczny, jedwabiście miękki i produkowany bez wykorzystania pestycydów, często szkodliwych i toksycznych dla człowieka. Co więcej „mleczna kolekcja” jest łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji. 

Reklama

Nic dziwnego, że ubrania pomysłowej Anke Domaske spotykają się z dużym zainteresowaniem. My również możemy sobie na nie pozwolić, bowiem ich cena nie przekracza 200 euro, a to jak na ekologiczny rynek mody niewielka cena! Jak widać mleko to nie tylko produkt spożywczy, ma wiele zastosowań! Dzisiejsza moda coraz bardziej nas zadziwia, możemy być jedynie szczęśliwi iż na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej ekologicznych ubrań.zdjęcia : gizmodo.com

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy