Reklama

Reklama

Gwiazda

jestem świetną aktorką i reżyserem.

jestem świetną aktorką i reżyserem.

ZARĘCZYNY                                             

Autor: Natalia Olszewska 

Forma: scenariusz, spektakl

Objętość: 4 strony

Obsada:

Kinga Preis: Matka

Darek Żemajtis: Ojciec

Teresa Lipowska: Babcia

Kamila Bączek: Kinga

Natalia Olszewska: Ania

Tomek Pukis: Tomek

 

Ania wraca ze szkoły do domu i jest zła rzuca torbą i zaczyna kłócić się z siostrą i wyzywa ją od najgorszych Kinga zaczyna płakać i ucieka do swojego pokoju. A Mama prosi Anię o rozmowę i powiedziała Aniu jesteś zła ja to rozumiem ale masz natychmiast przeprosić siostrę ona jest słabsza od ciebie i jest chora a tak wogle to nie ładnie się zachowałaś i ja pomyśle o karze dla ciebie. A Ania powiedziała mamo ale ona ukradła mi błyszczyk do ust. A mama od razu powiedziała córeczko jak zaraz nie przeprosisz siostry to inaczej z tobą pogadam bardzo cię proszę porozmawiaj z siostrą na spokojnie. A Ania powiedziała mamo ale z nią się nie da na spokojnie. A jak przyszedł tata to powiedział to spróbuj chociaż, nie słyszysz co Matka do ciebie mówi!

Reklama

A Ania od razu powiedziała pogadam z nią ale nie obiecuje muszę zajrzeć jeszcze do komputera.  

 

Ania przychodzi do mamy i przeprasza ją za swoje zachowanie i pyta się mamy mamo czy ty mnie jeszcze kochasz?  A Mamusia powiedziała bardzo cię kochanie kocham tylko nie rozumiem dlaczego ty tak się zachowujesz wobec swojej siostry co? A Ania powiedziała mamo sama nie wiem dlaczego ale musze ci powiedzieć coś ważnego dostałam jedynkę z historii i jestem właśnie z tego powodu zła. A mama spytała się a dlaczego dostałaś jedynkę Aniu możerz mi powiedzieć?  A Ania powiedziała mamo bo Pani się na mnie uwzięła po prostu. A mama powiedziała kochanie musi być jakiś powód. A Ania powiedziała mamo przepraszam ale nie chce z tobą na ten temat rozmawiać dobrze? A mama powiedziała wyjdź! zostaw mnie samą.

Ania klika na komórce w kuchni a przy stole Kinga je kanapkę z nutellą, Mama siedzi przed komputerem i pracuje, coś pisze coś ważnego na konferencje biurową w tedy zagląda do kuchni babcia i pyta się swojej córki jakie masz plany córeczko może pójdziesz ze mną na spacer?  A Mama odpowiada nie dzisiaj mamo śpieszę się do pracy. A następnie babcia pyta się Aniu nie wiedziałam że masz chłopaka a Ania odpowiada oj Babciu?  A następnie Babcia siada do stołu i pyta się Kingusiu moja wnusiu mam prośbę podałabyś mi nutellę A Kinga odpowiada proszę babciu kochana. A Babcia odpowiada dziękuje ci wnusiu kochana.

 

 

Mama czyta gazetę a w tedy przychodzi tata z wielkim bukietem kwiatów. A mama powiedziała boże jakie pięknie kwiaty to dla mnie kochanie? A tata powiedział tak to dla ciebie kocham cię najbardziej na świecie. A Mama powiedziała jesteś kochany, A tata od razu pocałował swoją żonę w tedy przyszła Kinga po cichutku na bosaka a potem wybiegła szybko z salonu i wróciła do swojego pokoju i trzasnęła drzwiami w tedy przyszła Ania z Tomkiem i Ania spytała się Tomek proszę cię pocałuj mnie w moje usta. A Tomek od razu pocałował swoją dziewczynę namiętnie. A Następnie przyszła Babcia i powiedziała co to za miłość?

 

Ania siedzi na stołku i w rękach kurczowo trzyma drewnianą łyżkę w tedy przybiegł Tomek i powiedział Ania gdzie ty jesteś, A Ania powiedziała Tomek karaluch chodzi po kuchni aaaa, A Tomek powiedział  ten o to robaczek już nie jest obcy to teraz nasz domownik. A Ania powiedziała Tomek nie wygłupiaj się w kuchni jest gigantyczny karaluch. A Tomek powiedział dzwonisz do mnie do pracy, dyszysz mi w słuchawkę, zawracasz mi głowę, ja gnam do ciebie jak na złamanie karku. A Ania aaaaaaaaaa zaraz zawału serca dostanę. A Tomek powiedział taki mały robaczek cię nie zje. A Ania powiedziała czyli jednak uważasz że jestem gruba. A Tomek powiedział  a niech cię zje. A Ania powiedziała Tomek żartowałam, nie zostawiaj mnie! 

Tomek idzie na romantyczny spacer z Anią i na spacerze Ania powiedziała kochanie wiesz jakie mam największe marzenie? A Tomek klęknął przed ukochaną i powiedział kocham cię najbardziej na świecie,  Aniu zostaniesz moją żoną?  A Ania powiedziała spełniło się moje największe marzenie dzisiaj kocham cię.  A Tomek od razu oszalał z miłości i pocałował ją po raz drugi.   

 

Reklama

Reklama

Reklama