Reklama

Reklama

6 rzeczy, których na pewno nie wiesz o swoich włosach w czasie słonecznych wakacji….

Co się dzieje z włosami po słońcu i morskiej wodzie? Każda z Nas kocha lato, słońce I kąpiele w morzu. Jednak należy pamiętać o zdrowiu naszej skóry I włosów. Odczyn wody morskiej jest zasadowy , a włos pod wpływem zasadowych roztworów pęcznieje , rozchylają się jego łuski i kora (wewnętrzna, najważniejsza warstwa włosa) Włosy nasączone słoną morską wodą intensywniej pochłaniają więc promienie słoneczne, które niszczą keratynę (białko, z którego zbudowany jest włos) i są mniej odporne na silny podmuch nadmorskiego wiatru. Rozmiękczony włos z łatwością chłonie też metale ciężkie, których nie brakuje w morzach i oceanach, i które uszkadzają jego strukturę.

Co się dzieje z włosami po słońcu i morskiej wodzie?

Każda z Nas kocha lato, słońce I kąpiele w morzu. Jednak należy pamiętać o zdrowiu naszej skóry I włosów. Odczyn wody morskiej jest zasadowy , a włos pod wpływem zasadowych roztworów pęcznieje , rozchylają  się jego łuski i kora (wewnętrzna, najważniejsza warstwa włosa) Włosy nasączone słoną morską wodą intensywniej pochłaniają więc promienie słoneczne, które niszczą keratynę (białko, z którego zbudowany jest włos) i są mniej odporne na silny podmuch nadmorskiego wiatru. Rozmiękczony włos z łatwością chłonie też metale ciężkie, których nie brakuje w morzach i oceanach, i które uszkadzają jego strukturę.

 Czy dwa miesiące słonecznej pogody rzeczywiście są w stanie osłabić strukturę włosa?

Jeśli nie zadbamy odpowiednio o włosy, rzeczywiście letnie miesiące są w stanie osłabić kondycje naszych włosów.

 Jakie kosmetyki wybierać by je zregenerować po wakacyjnych szaleństwach? W jakie składniki powinny być bogate?

 Najlepszym sposobem, aby nasze włosy wyglądały dobrze podczas letnich miesięcy jest dobór odpowiednich kosmetyków przed wakacjami. Produkty te pomogą zabezpieczyć I odżywić włos w trakcie urlopu I nie tylko są to produkty tzw. termiczne. Termo-aktywny polimer zabezpiecza najbardziej wysuszone sfery włosa. Ceramidy dzięki swoim właściwościom izolującym chronią i zabezpieczają włókno włosa. Węglowodany, proteiny i lipidy optymalnie odżywiają włosy od korzeni aż po same końce. Ksyloza zapewnia ochronę przez przesuszeniem. Gdy tylko włosy zaczną widocznie tracić wilgoć, najlepiej od razu wetrzeć w nie odrobinę maski termicznej lub mgiełki z filtrami UV. Silnie natłuszczające preparaty będą najlepszym rozwiązaniem podczas nadmorskich wakacji, szczególnie dla włosów o podwyższonej porowatości.

Reklama

 Domowe sposoby na regenerację włosów ? Jakie maseczki robić, co skutkuje, a co nie?

Na suche włosy świetnie działa płukanka z nagietka. Należy zalać dwie torebki nagietka wrzątkiem i poczekać aż się zaparzy. Takim naparem płuczemy włosy dwa razy w tygodniu. Maska na włosy suche również jest bardzo prosta do przygotowania. Wystarczy, rozgnieść awokado i zmieszać je z 3 łyżkami gęstej śmietany, lub wymieszać oliwę z oliwek z wyciśniętą cytryną. Nałożyć na włosy I po20 min obficie spłukać ciepłą wodą..

 Ile czasu potrzeba na to, by zregenerować osłabione słońcem włosy i czy domowe sposoby w tym pomogą?

 Aby zregenerować włosy osłabione słońcem I wodą morska potrzeba kilku kuracji w Salonie Fryzjerskim…Domowymi sposobami trwa to nieco dłużej…Jestem zwolennikiem profesjonalnej pielęgnacji włosów. W Salonie możemy dokładnie określić jakich produktów użyć, aby w pełni zregenerować włosy.

 Co szkodzi przesuszonym włosom?

 Jeśli masz przesuszone włosy, staraj się jeszcze bardziej ich nie przesuszać. Przez okres regeneracji nie prostuj ich prostownicą, nie używaj lokówki ,nie susz bardzo ciepłym nawiewem suszarki oraz nie korzystaj  z solarium.

 Beata Potoczna Stylistka i Właścicielka salonu fryzjerskiego Corte del Sole

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21,

02-722 Warszawa

Telefon:22 816 80 20

www.cortedelsole.pl

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy