Reklama

Reklama

Czy znany Wam jest Skaling?

Dlaczego scaling to taki wspaniały sposób? Skaling jest to niezaprzeczalnie nad zwyczaj unikatowa technologia, która sprawia, iż wyniszczanie osadu jest krótkim i niebolącym zabiegiem.

 Być może nie wszyscy przychodzą do dentysty, by zniwelować kamień z zębów, w związku z czym na 100 procent mało kto zdaje sobie sprawę, że proste eliminowanie kamienia nazębnego jest procesem nadzwyczaj uciążliwym. Chociaż, z reguły reklamowany jest on jak metoda bezbolesna oraz szybka, to ludzie którzy doświadczyli zdzierania osadu nazębnego, głowicą ze specjalną gumką, maja świadomość, iż przypomina to raczej zdzieranie zębów papierem ściernym.

Czym jest scaling? Skaling czy też scaling jest to pozbywanie się osadu nazębnego, który gromadzi się na każdych zębach bez zależności od tego czy czy myjemy 3 czy 4 razy na dzień zęby. Dlaczego scaling jest potrzebny? Stomatologia jest bardzo ważna dla utrzymania odpowiedniego współczynnika w buzi oraz utrzymaniu dobrej czystości zębów. osadu nazębnego nie da się pozbyć się samemu w domu, dlatego, że są to nazębne złogi zmineralizowane, poprzez co ten pokład jest niezmiernie mocny.

Reklama


Czym skutkuje nieusuwanie kamienia? Jeżeli będziemy lekceważyli sobie osad z zębów, nieprecyzyjnie szczotkowali zęby, nie usuwając kamienia raz na jakiś czas w salonie dentystycznym, to możemy mieć strasznie duże problemy z dziurami w swojej jamie ustnej, a także z problemami dziąseł. Nieusuwanie kamienia nazębnego kończy się też dodatkowo obniżeniem się kości, próchnicą, odsłonięciem korzeni zębów, zapaleniem przyzębia natomiast ostatecznie utratą zębów.


Czy skaling w 100 % nie boli? Do niebolących oraz przyjemnych metod scalingu, z pewnością zalicza się zdzieranie laserowe kamienia, tzw. dźwiękami ultra. Jest to jeden z najkrótszych, najbardziej skutecznych a także najmocniejszych kategorii skalingu, ale równocześnie jest to zabieg bardzo drogi, wobec czego jeśli ma się zamiar systematycznie przybywać na zabiegi dokładnie tego typu, trzeba mieć na uwadze wysokie koszta. Bez bólu obchodzi się tez drugą metodę skalingu, czyli scaling ręczny. Jest on zdecydowanie dużo mniej kosztowny niż laserowy ale nie jest on tak samo precyzyjny, z racji czego musi być on często kopiowany i odtwarzany.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy