Reklama

Reklama

Jak prawidłowo wykonać demakijaż

Chcesz aby Twoja cera błyszczała blaskiem każdego dnia? Pamiętaj o prawidłowym demakijażu, stanowi on podstawę do zdrowej, zadbanej i czystej skóry!

Prawidłowo i starannie przeprowadzony demakijaż twarzy jest każdego dnia bardzo ważnym elementem właściwej pielęgnacji skóry. Przed pójściem do łóżka trzeba wykonać staranny demakijaż , tak aby nasza skóra mogła oddychać w nocy i aby następnego dnia wyglądała świeżo. Pierwszym krokiem demakijażu jest zmycie tuszu do rzęs i cieni do powiek, co można zrobić płatkiem kosmetycznym nasączonym płynem do demakijażu, który powinien być bezzapachowy lub mleczkiem kosmetycznym. Następnym krokiem codziennego demakijażu jest zmycie podkładu z całej twarzy, co również można wykonać mleczkiem. Cały demakijaż twarzy wykonujemy ruchami okrężnymi, tak aby dotrzeć również do ciężko dostępnych miejsc na skórze i aby całość była wykonana dokładnie i starannie. Kolejny krok, to zmycie mleczka lub innego preparatu płatkiem kosmetycznym zwilżonym wodą, przecieramy  twarz tonikiem, a na koniec wklepujemy krem do twarzy. Pamiętaj aby wybór kosmetyków do demakijażu był trafny, a więc dostosowany do twojego rodzaju skóry.

Reklama

PREPARATY DO DEMAKIJAŻU DOSTĘPNE W DROGERIACH

Pianka do demakijażu
Działa bardzo podobnie jak krem, ma lekką i delikatną konsystencję, dobrze się pieni i usuwa pozostałości makijażu. Doskonale nadaje się do codziennego demakijażu.

Krem do demakijażu
Jest bardzo dobry do usuwania makijażu ponieważ nie powoduje podrażnień i co najważniejsze nie wysusza skóry. Krem rozprowadzamy na twarzy kołowymi ruchami i delikatnie masujemy powierzchnię twarzy, następnie krem należy spłukać wodą. Polecamy do tego celu wodę mineralną niegazowaną, ponieważ woda z kranu nie jest odpowiednia dla delikatnej skóry twarzy i może powodować podrażnienia.

Mydło bez mydła
Działa łagodniej od zwykłego mydła, najlepiej kupić je w aptece. Takie mydło nie zmienia odczynu skóry ze względu na zawarte w nim składniki, odróżniające je od zwykłego mydła. Nie podrażnia i nie wysusza skóry, a stosujemy je tak samo jak żel do mycia twarzy.

Żel do mycia twarzy
Pieni się bardziej niż pianka do demakijażu, musi być tak, jak wszystkie kosmetyki odpowiedni dla Twojej cery. Nakładamy go na wilgotną twarz, delikatnie masujemy a następnie spłukujemy dużą ilością wody. Dokładnie zmywa makijaż, a jedno opakowanie jest bardzo wydajne.

Mleczko i tonik 2w1
Ma właściwości oczyszczające i sprawdza się dużo lepiej niż samo mleczko nie zawierające toniku. Również tak jak toniki odświeża skórę i działa ściągająco, bardzo polecamy do codziennego demakijażu twarzy, szczególnie dla cery mieszanej.

Mleczko kosmetyczne

Łagodzi podrażnienia, wygładza, odżywia i nadaje piękny wygląd skórze. W trakcie demakijażu należy nanieść je na skórę i delikatnie rozsmarować na całej powierzchni twarzy, a następnie zmyć nadmiar płatkiem kosmetycznym i gotowe.

Tonik
Tonik to nic innego jak roztwór zawierający wyciąg z ekstraktów roślinnych. Łagodzi podrażnienia, odświeża skórę, działa ściągająco, najlepiej jest stosować go zaraz po użyciu mleczka.

Pamiętaj! Ta wskazówka jest bardzo ważna, ponieważ wiele dziewczyn tak postępuje, MYDŁA NIE WOLNO używać  do demakijażu dla żadnego rodzaju cery ponieważ powoduje podrażnienia, wysusza skórę, a co najważniejsze i najgorsze zmienia odczyn skóry z kwaśnego na zasadowy. Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w odpowiedni kosmetyk do demakijażu, który można kupić w każdej drogerii, jaki  i w najbliższej aptece.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy