Reklama

Reklama

Jak się pozbyć cellulitu i wałków tłuszczu na brzuchu?

Dowiesz się między innymi: - jak się pozbyć dużego brzucha - jak walczyć z cellulitem - jak przebiega (wizualnie) proces utraty tkanki tłuszczowej - jak przyśpieszyć spalanie tłuszczu - czy treningi muszą być długie? - intensywność i różnorodność

Dowiesz się między innymi:

- jak się pozbyć dużego brzucha

- jak walczyć z cellulitem

- jak przebiega (wizualnie) proces utraty tkanki tłuszczowej

- jak przyśpieszyć spalanie tłuszczu

- czy treningi muszą być długie?

- intensywność i różnorodność

Wałki tłuszczu  to zmora większości kobiet i mężczyzn. Cellulit dotyka prawie każdej kobiety. Być może Twoja waga jest w normie, a i tak masz cellulit? W dzisiejszym artykule poruszam łącznie temat walki z wałkami na brzuchu i cellulitem, gdyż rozwiązanie obydwu problemów jest podobne.Czy można jakoś przyśpieszyć spalanie tłuszczu z brzucha? Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit

 Cellulit dotyka do 98% kobiet (u mężczyzn jest rzadkością). Co więcej, dotyka kobiet niezależnie od ich wagi! Tak, nie trzeba wcale mieć nadwagi, by cierpieć na „skórkę pomarańczową”.

Reklama

Przyczyn cellulitu wymienia się wiele, podobnie jak sposobów na jego leczenie. Przy czym, sposoby te najczęściej nie działają. Do przyczyn powstawania cellulitu zalicza się: zmiany metaboliczne, błędy dietetyczne, charakterystyczną dla kobiet strukturę skóry, zmiany w tkance łącznej, hormony, genetykę, stany zapalne itd.  Prawda jest taka, że przy tej ilości przyczyn, wszystko może być przyczyną cellulitu.

Na pewno przyczyną cellulitu są hormony. Jak pisałem w jednym z poprzednich artykułów, to właśnie hormony odróżniają kobiety od mężczyzn (przeczytaj Tutaj).

Nie będę tutaj zagłębiał się bardziej w przyczyny powstawania cellulitu. Cellulit to po prostu tłuszcz i jak tłuszcz powinien być traktowany.

To co mnie osobiście irytuje, to Ci wszyscy „eksperci”, którzy proponują usuwanie cellulitu zabiegami medycyny estetycznej. Oglądałem ostatnio jeden z programów śniadaniowych, gdzie właśnie poruszono temat cellulitu. Przestawiono Pana „eksperta”, który miał powiedzieć, jak pozbyć się cellulitu. Czy wspominał coś o diecie? O treningach? Nie! Mówił jedynie o zabiegach kosmetycznych, oferowanych przez jego klinikę…

Jednym z najlepszych ćwiczeń pomagających zwalczyć cellulit są PRZYSIADY

Cały artykuł możesz przeczytać TUTAJ

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy