Reklama

Reklama

Kilka słów do ważnych

W przeddzień wyborów , każda partia dokonuje „czyszczenia sumienia”, oględzin, czego dokonała a co jeszcze może zrobić, kiedy to ona wygra. Słyszymy wiele na temat zwad polityków, obrażania wszystkich dookoła i podkreślania kto jest lepszy. Pewne zachowania polityków przypominają mi zachowania przedszkolaków, którzy potrzebują Pani przedszkolanki do rozwiązania sporu. A sami nie robią nic, by cokolwiek się zmieniło.

W przeddzień wyborów , każda partia dokonuje „czyszczenia sumienia”, oględzin, czego dokonała a co jeszcze może zrobić, kiedy to ona wygra. Słyszymy wiele na temat zwad polityków, obrażania wszystkich dookoła i podkreślania kto jest lepszy.  Pewne zachowania polityków przypominają mi zachowania przedszkolaków, którzy potrzebują Pani przedszkolanki do rozwiązania sporu.  A sami nie robią nic, by cokolwiek się zmieniło.

Nie widzę, przechodząc ulicą , by ludzie siedzący na bruku, brudni, nieogoleni, proszący o kawałek chleba mieli gdzie pójść i poprosić o pomoc! Nie widzę, by dzieci, głodujące, bite, miały jakiekolwiek wsparcie od „rządzących”! Nie widzę, by osoby starsze miały lepiej w życiu , będąc na emeryturze! Nie widzę, by ludzie młodzi mogli spełniać swoje marzenia, ambicje! Nie widzę, by dzieci miały gdzie się bawić! Nie widzę, by w jakikolwiek sposób można było poznać, że jesteśmy krajem, który należy do Unii Europejskiej, ba, który jej w chwili obecnej przewodzi.

Reklama

Widzę natomiast ludzi co dzień żebrzących o jedzenie. Widzę dzieci, brudne, pobite i dbające tylko by czasem ojciec, czy matka nie biły młodszego rodzeństwa. Widzę by starsze osoby coraz częściej głodowały, bo nie stać ich na jedzenie , nie mówiąc już o lekarstwach. Widzę coraz więcej młodych ludzi pogrążonych w nałogach, kradnących , by tylko zdobyć na działkę czy „winiacza”. Widzę, by dzieci bawiły się na brudnych chodnikach, bo placu zabaw nigdzie nie ma.  Widzę coraz więcej agresji, chamstwa, obłudy…

Polityce brakuje polityków, bo w chwili obecnej są tam hieny, czyhające czy aby jakieś stanowisko nie jest warte upolowania. Brakuje utemperowania chamstwa, jakie mamy w sejmie, brakuje ogłady i kultury. Czegoś, z czego ci ludzie powinni być ulepieni, wstępując do polityki, by tworzyli wzór.  Bo jak na razie oglądając programy informacyjne, widzę ludzi , na których lepiej się patrzy , niż słucha. A tak być nie powinno. Ludzie siedzący wygodnie, w rządzie powinni dbać o nas, ludzi szarych, borykających się z życiem codziennym.

Owszem, kryzys panuje w większości krajów,  jest ciężko z gospodarką, ale nie możemy narzekać na kryzys i stawiać kolejnych pomników potomnych. Rząd przeszły i przyszły powinien zadbać, byśmy mogli reprezentować swój kraj na poziomie. By nasze dzieci nie powinny płacić za błędy tych na górze, tak jak i my za nie płacimy.

Powinniśmy się zastanowić czego chcemy a przede wszystkim wszyscy politycy, czatujący na stołki , powinni przedstawić jasne programy wyborcze, jasne i możliwe do wypełnienia  jak na nasze realia. A nie wyssane z palca prezesa.  Oby każda partia dokonała dokładnych oględzin i obyśmy trzeźwo na nie popatrzyli. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy