Reklama

Reklama

Kurtiak i Ley dla Apartamentów i Rezydencji

Weekend 23 – 24 października to dla wielbicieli luksusu i elegancji niepowtarzalna okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami nowoczesnych i prestiżowych wnętrz. Jednym z nich są książki artystyczne – zaprezentowane zostaną przez jednego z wystawców, Wydawnictwo Kurtiak i Ley z Koszalina.

 

Odbywające się w Warszawie Targi Apartamenty i Rezydencje – Salon Nieruchomości Ekskluzywnych to wydarzenie o charakterze elitarnym. Obejmuje szereg imprez wystawienniczych, zorganizowanych przez Spółkę Murator EXPO. Główna jego część odbędzie się w atrakcyjnych wizualnie, zabytkowych wnętrzach Pałacu Prymasowskiego w Warszawie. Tematem przewodnim przedsięwzięcia jest prezentacja dostępnej na rynku oferty luksusowych mieszkań, rezydencji, ekskluzywnych domów i apartamentów. Zwiedzający mieć będą również niepowtarzalną okazję do zapoznania się z ofertą luksusowych przedmiotów wyposażenia oraz dekoracji wnętrz.

Reklama

 

 


Artystyczne książki


Jednym z wystawców, szczególnie ważnym ze względu na unikatowość działalności, jest pochodzące z Koszalina Wydawnictwo Kurtiak i Ley, działające na naszym rynku od piętnastu lat. Jego założyciele – Urszula Kurtiak oraz Edward Ley to pasjonaci artystycznego edytorstwa i introligatorstwa. Uprawiane przez nich rzemiosło to jedna z form współczesnej sztuki, całkowicie unikatowa w swoim charakterze. Jej celem od początku istnienia Wydawnictwa jest dostarczanie bibliofilom oraz miłośnikom książek ich niepowtarzalnych wydań – jedynych w swoim rodzaju, stanowiących wyjątkowy pod względem ekskluzywności element wyposażenia eleganckich wnętrz.

Wydawnictwo Kurtiak i Ley zaprezentuje na swoim stoisku wiele spośród swoich najpiękniejszych prac z zakresu edytorstwa oraz introligatorstwa. Kwintesencją wychodzących spod rak jego pracowników książek jest doskonałość wykonania – stanowi ono całościową artystyczną koncepcję, zawierającą się w idealnym dopasowaniu formy do treści. Książki są drukowane na czerpanym papierze, z użyciem ręcznego składu czcionek, zdobione ręcznie wykonanymi ilustracjami, oprawiane w szlachetne materiały, tłoczone złotem, a nawet – inkrustowane drogimi kamieniami. To książki, których zapomnieć się nie da – raz wzięte do ręki zostawiają po sobie niezatarte wspomnienie.

 


Biblioteki domowe

Jednym z najważniejszych zakresów Wydawnictwa Kurtiak i Ley jest zaopatrywanie bibliotek domowych w kompletne księgozbiory. Koncepcja niejednego z nich powstała od podstaw, dostarczając zamawiającemu zbioru unikatowego w skali światowej. Wydawnictwo zajmuje się również wykonywaniem samej oprawy dzieł już przez zamawiającego posiadanych – jego pracownicy tworzą jej adekwatną do treści koncepcję, która później zostaje zrealizowana przy użyciu szlachetnych materiałów. Właściciele Wydawnictwa zajmują się również uzupełnianiem zbiorów książkowych, nawet tych najbardziej unikatowych.

Jeden z najnowszych projektów wydawnictwa – „Pamiętniki Adama i Ewy” Marka Twaina, wydane w formie obrazu, został wyróżniony na wrześniowych Międzynarodowych Targach Idealny Dom i Wnętrze.
Urszula Kurtiak i Edward Ley serdecznie zapraszają wszystkich miłośników książek do odwiedzenia ich stoiska i bezpośredniego zapoznania się ze sztuką artystycznej książki.

Więcej informacji: www.kurtiak-ley.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje