Reklama

Reklama

Pożyczka Wonga w iProspect - opinia

Na pożyczkach Wonga można zarabiać w ramach programów partnerskich jeśli posiada się stronę www.

Na pożyczkach Wonga można zarabiać w ramach programów partnerskich jeśli posiada się stronę www.

 

Kampania pożyczek Wonga w programach partnerskich to po prostu temat rzeka. Wonga co jakiś czas coś zmienia modyfikuje i bywa to problematyczne. W przypadku akurat tej kampanii warto dotrzeć do źródła i pominąć pośredników. Jakiś czas temu Wonga oferowała swój program partnerski na osobnej stronie "Zarabiaj z Wonga". Chyba nadal jest aktywny, ale nie wiem dokładnie na jakich warunkach. Przy czym był on organizowany przez osobną firmę - MarketingWizard, dzisiejsze iPropsect. Jak się okazało firma ta obsługiwała również wszystkich pośredników typu Bankier, TMefekt, Agora itp.  Z tego też powodu nie bardzo chyba jest sens korzystania z usług pośredników i lepiej skorzystać bezpośrednio z programu Marketing Wizards. Chyba, że ktoś wynegocjuje indywidualne warunki, ale raczej ciężko będzie, bo pośrednik też musi zarobić.

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program "Zarabiaj z Wonga" był całkiem dobry. Oprócz standardowej stawki przywidywał dwa dodatkowe bonusy +20 CPS:
1. Za zgodność - czyli aktualność materiałów, wymagał aktualizacji grafik i opisów jak Wonga coś zmieniała
2. Za brak innych reklam na stronie gdzie znajduje się materiał o Wonga lub umieszczenie Wonga na szczycie rankingu.
 
Tym samym można było otrzymać w sumie + 40 CPS.
 
Ostatnio się wszystko pozmieniało zarówno w tym programie jak i u pośredników, z oczywistych przyczyn Wonga zmieniła politykę względem modelów rozliczeń. Obecnie zamiast modelu CPS jest, model CPL+CPS o sumarycznej stawce niższej niż dało się osiągnąć w starym modelu. Bonusy też niestety zniknęły.
 
Czy to dobra, czy zła zmiana to trudno powiedzieć, bo chyba na jedno wychodzi. Wonga dość skrupulatnie weryfikuje pożyczkobiorców i sporo wniosków o pożyczkę jest odrzucane. Tym samy w starym modelu rozliczeń nie generowały żadnych leadów. Teraz generują lead, ale z kolei suma stawki CPL + CPS jest niższa, więc realnie wychodzi to na jedno.
 
Minusem tej kampanii poza dużą ilością odrzucanych wniosków są za to dwie kwestie. Czasami po wysłaniu wniosku o pożyczkę Wonga każe klientowi dosłać dodatkowe dokumenty np. przelewy wynagrodzenia (w prawdzie drogą elektroniczną, ale zawsze to uciążliwość). Druga sprawa to sam suwak i jego konstrukcja na stronie Wonga.pl usilnie przełącza nas na pożyczkę ratalną z tej za 10 zł na 60 dni. Nie wiem jak to działa, ale jest irytujące. Poza w czasie testów nawet mi się zdarzyło, że po wypełnieniu już części wniosku gdzieś po drodze została zmieniona pożyczka za 10 zł na 60 dni na ratalną i musiałem wyedytować. Także wg. mnie są to niekorzystne kwestie.
 
Wonga jest dość specyficzną firmą w porównaniu do innych liderów na tym rynku, ale jednak jest najbardziej znana. Ma też zróżnicowane opinie w sieci, ale marketingowcy bardzo skrupulatnie pracują nad tymi opiniami odpowiadając gdzie się da nawet u mnie w artykule na temat pożyczki w Wonga.
 
Wonga: opinie...
 
Wonga - opinia w rankingu.
 
Pożyczka w Wonga za 10 zł ma dobre opinie jak już zostanie przyzna i spłacona w terminie, bo rzeczywiście jest za dychę, ale jak we wszystkich firmach tego typu kolejne już są drogie, tak samo jak ktoś ma tendencje do poślizgu ze spłatą, to lepiej sobie darować. Jest to dobra oferta jak ktoś korzysta z nich z głową i jest skrupulatny. No i można z niej skorzystać tylko 1 raz. Trzeba też uważać i do końca pilnować, czy na pewno bierzemy tą pożyczkę, którą chcemy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy