Reklama

Szwedzka Polonia jest poruszona

Statek zakotwiczony w polskim porcie. Nakryty dodatkowa plandeka ale mimo to widac czerwona farbe pokrywajaca kadlub. Pod osłoną ciemności na poklad wspina się młody człowiek - młody człowiek z misją. Młoda polska dziewczyna jest w ciąży, ciąży która może zniszczyć jej życie. Zrozpaczona probuje uzyc lekarstwa na wrzody zoladka z ktorym laczy wielkie nadzieje. Jak pozbyc sie niechcianego dziecka w kraju gdzie aborcja jest zakazana?

Statek zakotwiczony w polskim porcie. Nakryty dodatkowa plandeka ale mimo to widac czerwona farbe pokrywajaca kadlub. Pod osłoną ciemności na poklad wspina się młody człowiek - młody człowiek z misją.

Młoda polska dziewczyna jest w ciąży, ciąży która może zniszczyć jej życie. Zrozpaczona probuje uzyc lekarstwa na wrzody zoladka z ktorym laczy wielkie nadzieje. Jak pozbyc sie niechcianego dziecka w kraju gdzie aborcja jest zakazana?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ Szwedzka Polonia jest poruszona wydaną niedawno powieścią poruszającą problem aborcji w Polsce, której autorką jest szwedzka dziennikarka i pisarka Karin Alfredsson. Dodatkowy sprzeciw budzi okładka książki przedstawiająca popękane od uderzenia zdjęcie papieża Jana Pawła II. (...) Alfredsson twierdzi, że książka poświęcona jest "uciskowi Polek ze strony Kościoła katolickiego". Główną bohaterką jest studentka w ciąży, która chce poddać się aborcji na statku. Tymczasem jej brat, działacz skrajnej prawicy, planuje przeprowadzić zamach na tę pływającą klinikę właśnie o symbolicznej godzinie 21:37. Pozostała część rodziny to dziadek bojkotujący firmę IKEA za propagowanie homoseksualizmu w katalogu, siostra - przyszła zakonnica oraz ojciec, który porzucił rodzinę dla kochanki.

W tle fabuły szwedzki czytelnik dowiaduje się m.in. o roli Kościoła katolickiego w Polsce, kulcie papieża Jana Pawła II oraz znaczeniu Radia Maryja. Wspomniana jest nawet słynna wypowiedź byłej rzeczniczki praw dziecka o homoseksualizmie Teletubisia.

"Klockan 21:37" jest trzecią z serii powieści Karin Alfredsson, prezentujących sytuację kobiet na świecie. Wcześniej w Szwecji ukazały się jej książki o prześladowanych mieszkankach Zambii oraz Wietnamu.

Powieść zebrała w Szwecji raczej przeciętne recenzje (...)

Reklama

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy