Reklama

Reklama

Droga do zdrowia

Każdy chciałby znać cudowną receptę na bycie zdrowym, silnym i zadowolonym na co dzień. Jednak przez całe życie przechodzimy różne etapy, nękają nas różne problemy i choroby. Ważne jest by się nie poddać, tylko szukać drogi, która zaprowadzi do harmonii.

 

 

 

 

 

 

Często słyszymy od znajomych  -  nie mam na nic siły, brakuję mi energii, czuję się ociężały… To jest oczywiste, że każdy z nas czasami odczuwa spadek formy fizycznej, może to być związane z przebytą chorobą, stresem, zmianami hormonalnymi, spadkiem ciśnienia atmosferycznego i Bóg wie czym jeszcze.

 

 

Zasadniczą kwestią w rozwiązaniu tego problemu jest nasze ustosunkowanie się do niego. Pytanie brzmi – czy chcemy w dalszym ciągu narzekać i czekać aż coś się zmieni (tak samo z siebie) czy spróbujemy sami przyczynić się do pozytywnej zmiany?

Reklama

 

 

Większość ludzi nie widzi powiązania pomiędzy myśleniem, stanem emocjonalnym i stanem fizycznym. Pomimo popularyzacji modnego dziś hasła „holistyczne podejście do zdrowia” dużo osób wciąż nie wie, na czym tak naprawdę ono polega. Przyzwyczajeni traktować ciało jako odrębną część nas samych, nie włączając w to emocji, nastawienia psychicznego i myśli, zagłuszając ból tabletką, sięgając po proszek w przypadku obniżonego nastroju bądź w stanie podirytowania robimy sobie dużą krzywdę. Dobrze byłoby poszukać innych rozwiązań. Analizując pogorszenie samopoczucia na poziomie ciała warto zadać sobie pytania o stan emocjonalny : Co ostatnio zdarzyło się w moim życiu? W jakim nastroju przebywałem przez ostatnie dni? Jak się czułem myśląc o… ? Odkrycie zależności pomiędzy tymi stanami pomoże znaleźć sposoby na eliminowanie dolegliwości.

 

 

Zauważyłam, że długotrwały stres w moim przypadku skutkuje migrenowymi bólami głowy. Gdy zauważam te niepokojące objawy przystępuję do poprawy przede wszystkim stanu emocjonalnego : biorę parę dni wolnego, idę na basen, bo woda wpływa na mnie kojąco, staram się więcej być na wolnym powietrzu, medytuję. Dla kogoś innego ta poprawa będzie oznaczać odprężającą kąpiel, pójście na siłownię, bieganie w lesie czy obejrzenie ulubionego filmu. I odwrotnie, oddziaływanie na poziomie ciała daje efekt poprawy stanu emocjonalnego. Na przykład zmiana diety może znacząco poprawić nastrój i samopoczucie na co dzień – czasem nie trzeba radykalnej zmiany jaką jest na przykład przejście na wegetarianizm, wystarczy nieduża redukcja spożycia cukru i tłustego mięsa by odczuć przypływ energii. Znalezienie odpowiedniego stylu odżywiania skutecznie poprawi kondycję nie tylko fizyczną, lecz również psychiczną.

 

 

Coaching zdrowia pomaga odkryć obszary życia wymagające wprowadzenia zmiany, wskazuje drogę do maksymalizacji mentalnego, fizycznego i duchowego zdrowia, uczy koncentracji na celach, daje wsparcie i utrzymuje motywację na wysokim poziomie.

 

 

Czy jesteś gotowy na odrodzenie się?

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy