Reklama

Reklama

Co jeść, aby pozbyć się cellulitu?

Cellulit często spędza nam sen z powiek. Aby się go pozbyć, trzeba regularnie ćwiczyć i stosować odpowiednią dietę. Co należy robić, aby efekty były jak najlepsze?

Cellulit to dla wielu kobiet prawdziwe utrapienie. Nie zawsze  potrafimy sobie z nim poradzić. Jeżeli dla ciebie "skórka pomarańczowa" również jest problemem, powinnaś zadbać nie tylko o ćwiczenia, ale również o odpowiednią dietę, która pomoże ci się jej pozbyć. Podstawą powinno być odpowiednie nawodnienie organizmu, o którym nie wolno zapominać w ciągu dnia. Regularnie pij wodę i zieloną herbatę, która świetnie działa na metabolizm. 

Aby efekty były jak najlepsze, dietę dobrze jest wspomagać aktywnością fizyczną. Nie trzeba jednak robić niczego na siłę. Dobrze jest wybrać sport, który najbardziej lubimy. Jeżeli nie przepadasz za bieganiem czy jazdą na rowerze, postaw na taniec lub jogę. Najważniejsze jest to, abyś regularnie się ruszała.  

Jeżeli chcesz pozbyć się cellulitu, powinnaś uważać na to, co znajduje się w twoim codziennym menu. Musi ono zawierać wartościowe produkty z błonnikiem, rośliny strączkowe i pełnoziarniste produkty. Pokochaj szparagi i kiełki fasoli, a a do potraw nie wahaj się dodać odrobiny kurkumy.

Reklama

Jeżeli chcesz pozbyć się cellulitu, nie powinnaś jeść tłustych dań ani potraw smażonych na głębokim tłuszczu, bo to z pewnością nie będzie sprzyjać ani zdrowiu, ani pięknej sylwetce. Koniecznie ogranicz również spożycie alkoholu oraz innych szkodliwych produktów, które odwadniają twój organizm. 

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: cellulit | dieta | piękno

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy