Reklama

Reklama

Brzydkie zapachy? Zwalcz je naturalnie

Produkty, które masz w swojej kuchni, z powodzeniem zastąpią środki chemiczne i nikomu z domowników nie zaszkodzą.

Olejek na filtr

Aby w czasie odkurzania w mieszkaniu roznosił się przyjemny zapach, filtr odkurzacza skrop olejkiem eterycznym. Wystarczy 5-6 kropli. Może być różany, jaśminowy, cytrynowy. Wybierz zapach, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli nie chcesz wyjmować filtra, skrop olejkiem skrawki papieru, np. gazety i wciągnij je do odkurzacza. Efekt będzie taki sam. Sposób z olejkiem sprawdzi się również podczas ścierania kurzu z mebli. Skrop nim wilgotną ściereczkę i dopiero wtedy wyczyść półki i blaty. 

Lawenda w szafie

Do woreczka z organzy lub cienkiego płótna wsyp 2-3 łyżki suszonych kwiatów lawendy. Możesz wymieszać je z łyżką kwiatów rumianku, nagietka lub płatków róży. Zawiąż woreczek ozdobną wstążką i powieś w szafie między ubraniami lub włóż do komody. Lawenda nie tylko pięknie pachnie, ale także odstrasza mole. Dla wzmocnienia działania możesz dodać do suszonych roślin kilka kropli olejku lawendowego.

Reklama

Soda w lodówce

Raz na dwa tygodnie umyj lodówkę wodą z octem. Zdezynfekujesz ją i pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu. Pamiętaj, aby silnie pachnące produkty, takie jak kiszona kapusta, śledzie, kiełbasa, dojrzewające sery przechowywać w zamykanych pojemnikach. Dodatkowo postaw na półce lub na drzwiach lodówki miseczkę z sodą oczyszczoną lub proszkiem do pieczenia. Produkty te świetnie wchłaniają zapachy. Jeśli pijesz kawę, nie wyrzucaj fusów. Wysusz je i wstaw do lodówki. Kawa również pochłania zapachy i sama rozsiewa przyjemny aromat.

>>> Sposób na pięknie pachnące buty znajdziesz na następnej stronie <<<


Ocet do pralki

Osad z proszków do prania i płynów do płukania sprawia, że wnętrze pralki zaczyna nieprzyjemnie pachnieć. Nawet czyszczenie dozownika i gumowego kołnierza nie zawsze pomaga. Aby pozbyć się problemu, wlej butelkę octu spirytusowego do bębna i włącz pralkę na najwyższą temperaturę. Jeśli chcesz, by pranie zawsze świeżo pachniało, do proszku lub płynu dodawaj 1-2 łyżeczki sody czyszczącej (kalcynowanej). Używaj gumowych rękawiczek, bo drażni skórę

Pachnące buty

Nie wyrzucaj skórek od cytrusów. Włóż je na noc do butów (białą stroną do środka), a do rana stracą nieprzyjemny zapach. Dobrym środkiem dezynfekującym i usuwającym nieprzyjemne zapachy jest też soda oczyszczona. Wsyp ją do butów tak, aby pokryła dość grubą warstwą powierzchnię i pozostaw na noc. Rano wysyp i wytrzep buty albo usuń resztki sody wąską końcówką odkurzacza. Uwaga! Tenisówki i większość sportowych butów możesz uprać w pralce. Niektóre pralki mają nawet specjalny program do prania butów.

Zobacz także:


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama