Reklama

Drugie życie kosmetyków

Kiedy można reaktywować, a kiedy lepiej wyrzucić ulubiony preparat, maskarę albo krem?

Lakiery do paznokci

Ulubiona emalia do paznokci stała się gęsta, nierówno się rozprowadza, długo wysycha? Jest na to sposób. Zanurz zakręconą buteleczkę z lakierem na kilkanaście minut w misce z gorącą wodą. Po gorącej kąpieli emalią znacznie łatwiej pomalujesz paznokcie. Natomiast wysychanie lakieru przyspieszy spryskanie (lub skropienie) pomalowanych płytek olejem lub zanurzenie ich w misce z bardzo zimną wodą.

Pudry, cienie

Gdy sypki puder (lub cień do powiek) po nałożeniu na skórę okazał się za ciemny, dosyp odrobinę przesianej mąki ziemniaczanej i wymieszaj. Jeśli kosmetyk w kamieniu (prasowany) pokruszy się - przełóż go do filiżanki, utrzyj na proszek, dodaj kilka kropli spirytusu i starannie wymieszaj. Następnie przełóż kosmetyk z powrotem do oryginalnego opakowania i (przez gazę) sprasuj go monetą uciskając bardzo mocno i pozostaw do wyschnięcia.

Reklama

Tusz do rzęs

Maskara przestała równomiernie pokrywać rzęsy, zgęstniała, pojawiły się grudki? Zanim zaczniesz ją ratować, powąchaj, czy zapach nie sugeruje, że tusz się posuł. Malowanie rzęs starym kosmetykiem jest zbyt dużym zagrożeniem dla oczu. Lepiej go wyrzucić, niż narazić się na podrażnienie spojówek.

Jeśli jej zapach nie wzbudza podejrzeń, zakręć maskarę i zanurz w gorącej wodzie. Odradzamy reaktywację maskary poprzez dolewanie do niej wody, spirytusu, toniku lub ślinienie szczoteczki!

Balsamy do opalania

Gdy zmienia swoją jednolitą konsystencję, kolor, pojawia się dziwny zapach - nie ryzykuj. Lepiej wyrzucić, niż narażać się na podrażnienie skóry. Ulubionego balsamu po opalaniu lub kremu do opalania możesz używać także teraz, po wakacjach. Kosmetyki do opalania mają krótki termin przydatności, nie warto zostawiać ich na przyszły rok - po otwarciu działają tylko kilka miesięcy.

Gdy kruszy się kredka

Ostrzenie kredek tępą temperówką często kończy się utratą czubka kredki. Czasem winę za ułamanie końcówki ponosi pokruszony wkład kredki (kruszy się, gdy kredka upadnie na twarde podłoże). Tępą temperówkę najlepiej od razu wymienić na nową, zaś przy pokruszonym wkładzie ratunkiem będzie... zamrażalnik. Włóż kredkę do lodówki na 30 min, po czym ponownie zatemperuj. Schładzaj kredkę zawsze przed następnym temperowaniem.


Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy