Kobiecy laptop, który sprawdzi się w każdych okolicznościach. W co powinien być wyposażony?

Współczesna Polka nie boi się absolutnie żadnych wyzwań. I jest z całą pewnością mistrzynią wielozadaniowości: robi karierę i wychowuje dzieci, starając się przy tym nie wypaść z towarzyskiego obiegu. Przez życie idzie śmiało – realizuje się na gruncie osobistym i zawodowym; podróżuje, czyta i dba o formę. Nic więc dziwnego, że za jej tempem nie każdy nadąży. Z tego powodu producenci sprzętu elektronicznego nie ustają w wysiłkach, aby zaprojektować wreszcie laptopa, który sprosta wszystkim zdaniom, jakie stawia przed sobą nowoczesna kobieta. Ale czym taki sprzęt musi się właściwie charakteryzować?

Nie od dziś wiadomo, że kobiety to najbardziej wymagający klienci. Poszukując komputera przenośnego, zwracają bowiem uwagę nie tylko na jego cenę, jakość wykonania czy komfort użytkowania, ale także na jego design. Laptop nowoczesnej kobiety musi być zatem praktyczny, ale nie może być nudny, nijaki i bezbarwny. Ma być przedmiotem, który cieszy oko i sprawia, że po prostu chce się z niego korzystać.

Nic zresztą dziwnego: Polki kochają przecież modę i są na bieżąco z najnowszymi, światowymi trendami. Na zakup komputera przenośnego, który nie wyróżnia się niczym szczególnym, nie dadzą się więc na pewno namówić. W świecie bardzo podobnych do siebie urządzeń elektronicznych poszukują piękna w wersji smart - jeśli peryferia czy akcesoria, to atrakcyjne wizualnie. Jeśli komputery - to tylko takie, które przykuwają wzrok i budzą pożądanie.

Konwertowalny, czyli jaki?

Trudno się dziwić, że serca kobiet zainteresowanych nowymi technologiami zdążył już podbić ultrabook Lenovo Yoga C930. Na rynku zadebiutował pod koniec ubiegłego roku, ale zanim jeszcze trafił do sklepów, już było o nim głośno - prędko bowiem stał się jedną z najjaśniejszych gwiazd prestiżowych, berlińskich targów technologicznych IFA 2018. Nie było to jednak zaskoczeniem dla nikogo, bo w gamie modelowej zastąpił wielokrotnie nagradzany model Yoga 920, który cieszył się sporym uznaniem konsumentów i recenzentów piszących dla najbardziej poczytnych mediów technologicznych na świecie.

Co go jednak, na dobrą sprawę, wyróżnia na tle konkurencji? Po pierwsze: konwertowalna konstrukcja oparta o zawias pracujący w zakresie pełnych 360°, dzięki któremu komputer może działać w aż czterech trybach. W zależności od potrzeb użytkownika może zatem przyjąć formę klasycznego laptopa, tabletu (wyposażono go bowiem w ekran dotykowy), "namiotu" (w tej formie sprawdzi się zwłaszcza w czasie prezentacji bądź filmowych seansów) czy podstawki. Po drugie: zawias nowej Yogi C930 pełni jednocześnie funkcję głośnika czy - precyzyjniej rzecz ujmując - soundbaru skalibrowanego w dodatku w zgodzie ze standardem Dolby Atmos, który na konsumencki rynek trafił przecież prosto z hollywoodzkich wytwórni filmowych.

Ale Lenovo Yoga C930 to nie tylko innowacyjny, laserowo nawiercany soundbar charakteryzujący się znakomitą reprodukcją tonów niskich i wysokich, lecz także znakomity, 13,9-calowy ekran wykonany w technologii HDR Dolby Vision, która pozwala na wyświetlanie szerszej niż przeciętna palety kolorów. To właśnie za jej sprawą obraz jest żywy, dynamiczny i odpowiednio nasycony, a czernie - głębokie, jednolite i nieprześwietlone.

Przy jego parametrach nie mogłoby być jednak inaczej: tak zaprojektowany wyświetlacz jest bowiem w stanie reprodukować aż do 68 miliardów kolorów (i to w jednej z najwyższych dostępnych obecnie dla klienta indywidualnego rozdzielczości 4K UHD).

Nowoczesna biometria

Yoga C930, jak żaden inny ultrabook, potrafi zdobyć zaufanie kobiety. Przede wszystkim za sprawą zintegrowanegoczytnika linii papilarnych, który stanowi gwarancję stuprocentowej prywatności. Skaner odcisków palców zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie i daje pewność, że żaden z naszych sekretów nie dostanie się nigdy w niepowołane ręce.

Za spokój ducha potencjalnej użytkowniczki Yogi C930 odpowiada również innowacyjny, autorski "drobiazg" od Lenovo - mechaniczna osłona obiektywu TrueBlock Privacy Shutter, która zakrywa oko kamery zawsze wtedy, gdy akurat z niej nie korzystamy.

I choć nie mamy wątpliwości, że nowoczesna kobieta potrafi zadbać o swoją prywatność, to jednocześnie pozostajemy wierni maksymie, że przezorny zawsze ubezpieczony. Osłona TrueBlock Privacy Shutter daje zaś gwarancję, że nawet jeśli na naszym laptopie zostanie zainstalowane złośliwe oprogramowanie, nie padniemy ofiarą internetowych podglądaczy i przestępców spragnionych naszych tajemnic.

High-tech w modnym wydaniu

Nowoczesna kobieta jest w ciągłym ruchu i długo za biurkiem nie wysiedzi. Wobec tego potrzebuje komputera, który przenośny jest nie tylko z nazwy lub definicji. Taka jest też najnowsza Yoga C930, która - dzięki baterii zdolnej wytrzymać do 14,5-godziny pracy w trybie ciągłym - nada się nie tylko do biura, ale sprawdzi się też podczas wielogodzinnej podróży (do 80 proc. pojemności naładujemy ją tymczasem w ciągu zaledwie 60 minut). Zgrabna konstrukcja najnowszego laptopa Lenovo pozwoli go zmieścić właściwie do każdej torby i - dzięki jego niewielkiej masie, nieprzekraczającej 1,4 kg - w ogóle zapomnieć, że jest w niej schowany.

To bodaj jedna z największych jego zalet: współczesna kobieta co dnia dźwiga przecież z sobą rozmaite ciężary - szacuje się, że niezbędnik przeciętnej businesswoman może ważyć nawet 2-3 kg! Wobec tego każdy gram "urwany" od tej wartości jest na wagę złota. Jeśli kierować się tymi kryteriami, trzeba będzie uznać, że najnowszy ultrabook od Lenovo jest po prostu bezcenny. A do tego niezastąpiony, gdy idzie o rozrywkę na najwyższym poziomie - doskonały system audio i wyświetlacz wykonany w technologii HDR czynią z niego sprzęt najzwyczajniej w świecie stworzony do konsumpcji rozmaitych multimediów, w tym również i takich, do których dostęp uzyskamy za pośrednictwem coraz popularniejszych w naszym kraju platform VOD.

Co jest do wszystkiego, to jest do niczego?

Na tak postawione pytanie w większości wypadków odpowiedź będzie zapewne twierdząca. W przypadku nowego, wielozadaniowego laptopa Lenovo jest jednak zupełnie inaczej. Projektując go, firma Lenovo nie szła bowiem na żadne kompromisy i przygotowała sprzęt o kompaktowej konstrukcji, niewielkiej wadze i doprawdy imponujących parametrach.

Wielka w tym zasługa jego wydajnych podzespołów - procesorów Intel Core 8. generacji, superszybkich dysków PCIe SSD i nowoczesnych pamięci RAM DDR4. Sporo oczywiście zależy od tego, jaką konfigurację laptopa wybierzemy; już jednak w jego najbardziej podstawowej wersji (wyposażonej w procesor Intel Core i5, pamięć 8 GB RAM DDR4 i dysk SSD o pojemności 256 GB) otrzymamy prawdziwy kombajn, który swoimi możliwościami mógłby zawstydzić niejedno urządzenie stacjonarne.

Nowa Yoga charakteryzuje się więc niewielkimi gabarytami i niemal piórkową masą, ale potencjał ma ogromny. Zwłaszcza że wyposażono ją w rysik Active Pen 2, który rozpoznaje aż 4096 poziomów nacisku i jest w stanie zamienić ekran laptopa w pulpit roboczy lub deskę kreślarską z prawdziwego zdarzenia. Jest to zatem znakomite narzędzie dla wszystkich twórców i pracowników branży kreatywnej - architektów, grafików czy projektantów.

Wielozadaniowy jak tablet, a wydajny jak ultrabook? Jak najbardziej - najnowszy superlekki laptop od Lenovo łączy najlepsze cechy urządzeń z obu kategorii i sprawdza się zarówno w biurze, jak i w podróży. Ma więc jak najlepsze warunki, by stać się komputerem podręcznym każdej nowoczesnej Polki.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Lenovo.             

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje