Reklama

Reklama

Uporczywe plamy, które usuniesz domowymi sposobami

Uciążliwe plamy sprawiają, że ulubione ubrania często lądują na dnie szafy. Przedstawimy wam kilka sprawdzonych sposobów, które umożliwią usunięcie uporczywych plam z trawy, wina, owoców, keczupu, kurkumy oraz tłuszczu.

Stara zasada mówi, że nie należy prasować ubrania po zaraz praniu, gdy plama wciąż widnieje na materiale. W ten sposób jedynie sprawimy, że barwnik się utrwali.

Trawa

Plamy po trawie nie należy usuwać wodą. Skuteczne jest jednak jej usunięcie za pomocą alkoholu. Zwilż nim brudne miejsce, odczekaj, a następnie spłucz lodowatą wodą. Później wrzuć do pralki lub wody z płatkami mydlanymi i wypierz.

Keczup

Uciążliwym problemem są również plamy z keczupu. Wystarczy potrzeć ją wodą z mydłem lub płynem do płukania. Jeśli brud wciąż się utrzymuje to należy przepłukać go alkoholem.

Reklama

Owoce

Brud po jeżynach, malinach, truskawkach lub borówkach należy zalać sporą ilością gorącej wody. Najlepiej podgrzać ją w czajniku.

Tłuszcz

Plamę należy posypać talkiem, a w przypadku jego braku - mąką. Do swetrów użyj wody gazowanej. 


Białe wino

Należy je usunąć dużą ilością soli. Posypać i zostawić, a następnie wyprać w wysokiej temperaturze.

Kurkuma

Kurkumę należy bardzo szybko usunąć mydłem w płynie. Pozostaw je minimum na 40 minut, a następnie spłucz i wypierz w proszku do prania.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy