Reklama

Kwiaty do sypialni. Poznaj rośliny, które zapewnią zdrowy i głęboki sen

Kwiaty są największymi ozdobami domu, upiększają mieszkanie, a także sprawiają, że staje się bardziej przytulne. Możemy umieszczać je w każdym pomieszczeniu, również w sypialni. Istnieje jednak pewna grupa kwiatów, która oczyszcza powietrze, a nawet produkuje tlen w nocy. Poznaj kwiaty zapewniające dobry sen.

Większość kwiatów doniczkowych w dzień absorbuje dwutlenek węgla, tym samym oddając tlen. Sytuacja natomiast jest odwrotna w nocy. Właśnie dlatego wiele osób rezygnuje z kwiatów w sypialni ze względu na ich szkodliwość dla zdrowia. 

Istnieją jednak kwiaty absorbujące dwutlenek węgla w nocy. Idealnymi kwiatami do sypialni są te, które oczyszczają oraz nawilżają powietrze, a także produkują tlen w nocy. Sprawdź, wśród jakich kwiatów możemy spać.

Reklama

Najzdrowsze kwiaty do sypialni

Najzdrowszymi kwiatami do sypialni, które nawilżają powietrze w pomieszczeniu, są fikus benjamin i fikus sprężysty. Ten pierwszy jest bardzo popularną rośliną, a dodatkowo także i zdrową. Fikus benjamin eliminuje formaldehyd z powietrza zagrażający człowiekowi.

Najzdrowszym kwiatem w sypialni jest wspomniany już fikus sprężysty. Pamiętajmy, że ten kwiat nie lubi ruszania i częstego przestawiania. Warto zapewnić mu stałe miejsce w sypialni, w której oczyści powietrze oraz zagwarantuje spokojny sen. 

Kwiaty do sypialni oczyszczające powietrze

Kwiaty do sypialni oczyszczające powietrze są doskonałe dla osób dbających o swoje zdrowie. Ich odpowiedni dobór może zwiększyć wilgotność powietrza, niwelować kurze i szkodliwe substancje. Te kwiaty warto mieć w sypialni:

  • skrzydłokwiat - jest najbardziej popularnym kwiatem, umieszczanym w sypialni. Skrzydłokwiat pochłania formaldehyd, efektywnie oczyszcza powietrze, tym samym pozytywnie wpływając na higienę snu;
  • bluszcz - skutecznie nawilża i filtruje powietrze, usuwając z niego trichloroetylen, benzen, ksylen, formaldehyd i toluen. Bluszcz jest kwiatem, który lubi zacienione pomieszczenia, dlatego idealnie sprawdzi się na szafie i komodzie w sypialni;
  • sansewieria - oczyszcza powietrze z benzenu, formaldehydu oraz ksylenu. Sansewieria ma również zdolność do wydzielania w nocy tlenu. Kolejną zaletą tego kwiatu jest zajmowanie małej powierzchni, dlatego z pewnością zmieści się w małej sypialni. 

Kwiatami do sypialni oczyszczającymi powietrze są również kaktusy i sukulenty. Rośliny te odpowiadają za jonizowanie powietrza oraz oczyszczanie go z bakterii. Ponadto nie wymagają dużej uwagi, potrafią rosnąć nawet w niesprzyjających warunkach. 

Kwiaty do sypialni produkujące tlen w nocy

Zarówno aloes zwyczajny, jak i aloes uzbrojony nadają się do sypialni. Kwiaty te produkują tlen w nocy, ich właściwością jest filtrowanie i oczyszczanie powietrza. Dzięki aloesowi łatwiej oddychamy nawilżonym powietrzem. 

Innym kwiatem do sypialni, produkującym tlen w nocy jest gerbera. Roślina ozdobi sypialnię dzięki pomarańczowym kwiatom, a także sprawi, że nasz sen będzie głęboki i zdrowy, a oddychanie łatwiejsze. Gerbera ma również właściwości zdrowotne, wykorzystuje się ją do leczenia przeziębień i zapobiegania nowotworom. 

Do grupy kwiatów produkujących tlen w  nocy, jak i w dzień należy palma areca, która może być wspaniałym dodatkiem do przestrzennej sypialni. Oprócz nocnej produkcji tlenu palma areca pochłania szkodliwe gazy i utrzymuje odpowiednią wilgotność powietrza

Kwiaty do sypialni na dobry sen

Jednym z kwiatów do sypialni na dobry sen jest jaśmin mający właściwości, które mogą korzystnie wpłynąć na organizm podczas spania. Jaśmin łagodzi lęki, działa uspokajająco, odprężająco, a także zapobiega stanom depresyjnym i poprawia nastrój

Kolejnym kwiatem do sypialni na dobry sen jest lawenda, która nie tylko piękne zdobi pomieszczeni, ale ma również właściwości korzystnie wpływające na nasze zdrowie. Lawenda wycisza i rozluźnia dzięki swoim związkom aromatycznym. Kwiat ten osłabia czynności układu nerwowego, tym samym ułatwiając zasypianie. Lawenda może pomóc w walce z bezsennością

CZYTAJ TAKŻE:

Czerwiec w ogrodzie. Jakie kwiaty sadzimy, jakie kwiaty kwitną?

Kleszcze w ogrodzie. Które rośliny je przyciągają?

Spanie na boku - który bok lepszy, jak wpływa na kręgosłup, ból biodra i zmarszczki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyste powietrze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy