Reklama

Reklama

Szybki sposób na pozbycie się ślimaków

Ślimaki to duży problem każdego ogrodnika. Niszczą wszystkie rośliny bez wyjątków, a pozbycie się ich jest nie lada wyzwaniem. W jaki sposób się ich pozbyć bez produktów chemicznych?

Skutecznym i trwałym sposobem na pozbycie się szkodników jest posadzenie roślin, których nie lubią. Gorczyca, czosnek, szałwia lekarska, majeranek oraz cebula idealnie sprawdzą się do walki ze ślimakami. Ponadto skutecznie odstraszają je miedź, igliwie sosnowe oraz wełniany granulat. Dzięki naturalnej formie nie wpłyną negatywnie na środowisko naturalne.

Zadbaj o czystość

Ślimaki zazwyczaj składają jaja w wysokich trawach, a szczególnie pokrzywach. Warto regularnie kosić trawę, a także pozbywać się chwastów. Należy pozbyć się wszelkich roślin i gałęzi, które mogłoby stanowić ich potencjalny dom. W ten sposób zlikwidujemy ich schronienie oraz zapobiegniemy dalszemu rozwojowi.

Reklama

Zbieranie ręczne

Ten sposób może być nieco odpychający, jednak bardzo skuteczny. Po zmroku lub deszczu, kiedy jest "wysyp" ślimaków, pozbieraj szkodniki. Warto pamiętać, aby wyrzucić je z dala od ogrodu w taki sposób, aby nie powróciły.

Stwórz pułapkę

Kolejnym skutecznym rozwiązaniem jest stworzenie pułapki, która będzie przyciągała ślimaki w konkretne miejsce. Może być to umieszczony w ziemi słoik z piwem. Musi być on na wysoki ,aby nie zdołały się one wydostać. Rozłożone deski oraz umieszczenie pod nimi sałaty to podobna metoda, która również sprawdzi się jako skuteczna pułapka. Warto  pamiętać o szybkim ich opróżnianiu tak, aby szkodniki z powrotem nie rozprzestrzeniały się po ogrodzie.

Spryskiwanie roślin

Kawa to zapach, który nie jest lubiany przez ślimaki. Wystarczy rozcieńczyć ją z wodą, a następnie spryskać rośliny w ogrodzie ,aby je odstraszyć. Należy powtarzać metodę szczególnie po obfitym deszczu.

Ostatnią metodą jest użycie chemii, która pomoże nam pozbyć się szkodników. Pamiętaj jednak, że jest to sposób, który nie jest przyjazny dla środowiska, dlatego warto zastąpić go jednym z powyższych.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy