Reklama

Reklama

Agnieszka Radwańska: W deszczu nagród

Kibice całego świata uznali, że jest najmilszą tenisistką

Mijający rok był dla niej niezwykły. Kibice całego świata w głosowaniu WTA Fan Favorite już po raz trzeci z rzędu wybrali Agnieszkę Radwańską (24) najpopularniejszą singlistką.

Kibice tenisa wyróżnili ją także za rewelacyjne zagranie w meczu z Kirsten Flipkens. Uderzenie piłki tyłem przez Agnieszkę podczas marcowego meczu z Kirsten Flipkens w Miami zostało uznane zagraniem roku w plebiscycie WTA Tour. W głosowaniu wzięło udział ponad 80 tysięcy internautów!

Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi

- Ten rok jest dla mnie jak sen. Otrzymanie nagrody dla tenisistki roku to dla mnie niewiarygodny zaszczyt. Jestem wniebowzięta, że dołączyłam do grona najlepszych tenisistek w historii - powiedziała Agnieszka.

Reklama

To nie jedyne wyróżnienie, które ją spotkało w 2013 roku. Po sukcesach naszych tenisistów na Wimbledonie w Londynie, prezydent Bronisław Komorowski wręczył jej Złoty Krzyż Zasługi. Kraków, jej rodzinne miasto, też ją uhonorował. Otrzymała niezwykle prestiżową Nagrodę Miasta Krakowa, jej tradycja sięga aż XVI wieku (jednym z pierwszych laureatów był Mikołaj Jaskier, który otrzymał ją w 1535 roku za kodyfikację miejskiego prawa).

W tym roku Agnieszka Radwańska znalazła się w gronie innych znamienitych laureatów: Krzysztofa Jasińskiego i profesorów Jana Pamuły i Adama Strzałkowskiego.

Radość z obdarowywania innych

Te wszystkie dowody uznania i sympatii cieszą ją bardzo, ale Agnieszka Radwańska ani przez chwilę nie zapomina, że jej głównym zadaniem jest doskonalenie swoich umiejętności. Tym bardziej, że w tym roku spadła z 4. pozycji w rankingu najlepszych tenisistek świata o oczko niżej. Kto zna ambicje Agnieszki, ten wie, że zrobi wszystko, żeby powalczyć o miejsce na podium.

Agnieszka i jej młodsza siostra Urszula (22) znane są z wielkiego serca. Nigdy nie odmawiają pomocy potrzebującym. Dlatego wzięły udział w akcji "Szlachetna paczka". Bardzo przejęte, wybranej rodzinie zrobiły świąteczne zakupy.

MJ

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy