Reklama

Reklama

Biją się o nią reklamodawcy

Nastolatka z Puszczykowa podbiła świat.


JAC - pod takim pseudonimem zna ją świat. Trzy litery wystarczą, by być rozpoznawalną. Monika Jagaciak (18) karierę modelki rozpoczęła od wysokiego C. W wieku 13 lat została twarzą marki Hermes. Rok później chodziła już na Australian Fashion Week, co wywołało medialną burzę. Kontrowersje budził fakt, że modelka jest właściwie dzieckiem. Monika nie widziała problemu, czuła się dojrzała i odpowiedzialna, ale to z jej powodu organizatorzy festiwalu zdecydowali się umieścić w regulaminie zapis, aby modele i modelki miały przynajmniej 16 lat! 

Reklama

W wieku 16 lat reklamowała Chanel

Dziś Monika jest na samym szczycie. Jest też najmłodszą topmodelką. Już 2 lata temu FashionTV ogłosił JAC najlepszą modelką sezonu. Jako jedyna 16-latka na świecie zrobiła kampanię kosmetyczną Chanel. W 2010 roku wystąpiła też w kampaniach dla Marca Jacobsa i Valentino. W 2011 roku została twarzą najnowszego zapachu YSL - Saharienne. Reklamowała też m.in. takie marki jak Dolce & Gabana, Valentino, Dior i GAP. Jej ostatnią kampanią jest reklama Hugo Bosa. W Polsce jest twarzą marki Simple CP.

Dumna jest z osiągnięć siostry Anny

Pomijając fakt, że Monika jest w pierwszej 10. topmodelek, jest normalną nastolatką z wszystkimi problemami i radościami typowymi dla jej wieku. Z tym, że nie każdej nastolatki podawane są wymiary w internecie: 80-59-88, wzrost 178, rozmiar stopy - 38, a jej tak. Ale do ocen i zainteresowania zdążyła się przyzwyczaić. Podchodzi do tego w sposób racjonalny. Choć to ją podziwia cały świat, ona dumna jest z osiągnięć i sukcesów starszej siostry. Anna Jagaciak ma na swoim koncie mistrzostwo Polski w skoku w dal i wicemistrzostwo w trójskoku. Monika, zanim została modelką trenowała skok wzwyż. Być może w lekkoatletce też osiągnęłaby szczyt. W świecie mody wielki sukces ma na pewno. Poniekąd zawdzięcza go właśnie siostrze. Ania widząc zainteresowanie Moniki, modą, namówiła ją, by poszła na casting.

IJ

Życie na Gorąco 31/2012

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy