Reklama

Reklama

Chris Noth: Nie chciał pójść w ślady matki

To on zagrał Mr. Biga w "Seksie w wielkim mieście".

Na koncie ma 60 ról. W tym roku był nominowany do Złotego Globu za kreację Petera Florricka w serialu "Żona idealna". Ale niewątpliwie pierwsze skojarzenie, jakie rodzi się na dźwięk imienia i nazwiska Chris Noth, to słynny Mr. Big z "Seksu w wielkim mieście" .

Dzieciństwo

Christopher David Noth na świat przyszedł 13 listopada 1954 roku w stolicy stanu Wisconsin - Madison, ale dorastał w rodzinnym mieście swojego ojca w Stamford w stanie Connecticut. Jest najmłodszym z trójki dzieci Jeanne L. Parr i Charlesa Jamesa Notha. Ma brata i siostrę. Jego matka była czołową reporterką i korespondentką stacji CBS, ojciec z wykształcenia adwokat pracował w sprzedaży ubezpieczeń. Rodzina Chrisa ma irlandzkie i niemieckie korzenie. Gdy miał 12 lat, zmarł jego ojciec. W dzieciństwie ze względu na pracę matki dużo podróżował po Europie, mieszkał m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Jugosławii.

Reklama

Drewniany dom

Po maturze został studentem Marlboro College w Vermont. Tu zdecydował, że chciałby związać swoją przyszłość z aktorstwem. Pomysł ten nie przypadł do gustu matce, która marzyła, że syn pójdzie w jej ślady i zostanie dziennikarzem. W ramach protestu przyszły ekranowy gwiazdor przestał przyjmować od matki pieniądze i przez 2 lata mieszkał w wybudowanej własnoręcznie drewnianej chacie. W końcu rodzicielka uległa, a Chris dokończył studia, zyskując dyplom aktora w Yale School of Drama.

Herbata

Dwa lata temu na prośbę firmy Lavo stworzył własną mieszankę herbat. Mieszanka o nazwie Sweet Florida Dream to liście zielonej herbaty z kawałkami mandarynek i pomarańczy. Połowa dochodu z jej sprzedaży została przekazana organizacji charytatywnej wspierającej ochronę lasów deszczowych Rainforest Action Network.

Miłość

Przez kilka lat związany był z amerykańską supermodelką i aktorką Beverly Johnson. W 2003 roku w klubie muzycznym, którego jest współwłaścicielem, zadzierzgnął bliższą znajomość z jedną z pracownic, prawie 30 lat młodszą Kanadyjką - Tarą Wilson. Pięć lat później na świat przyszedł ich syn Orion. Chris i Tara pobrali się w kwietniu zeszłego roku.

RB


Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy