Reklama

Reklama

Córka fryzjerki

Hiszpanka, która podbiła Hollywood. Jaka jest najpiękniejsza aktorka świata?

Mężczyznom zapiera dech w piersiach, kobiety na jej widok wzdychają z zazdrości. Penélope Cruz uważana jest za najpiękniejszą obecnie aktorkę na świecie i przy okazji bardzo utalentowaną - jako pierwsza w historii Hiszpanka zdobyła Oscara!

Oprócz ojczystego języka, biegle mówi po angielsku, francusku i włosku. Lubi odwiedzać bary karaoke. Nie ma prawa jazdy. Po ukończeniu zdjęć do filmu "Rącze konie" została wegetarianką. Choć, patrząc na jej figurę, trudno w to uwierzyć, jest miłośniczką czekolady, makaronów i pizzy. Ma alergię na truskawki.

Jest fanką Sophie Loren, ale wzoruje się na grze aktorskiej Meryl Streep. W jej domu mieszkają dwa koty i dwa psy. Na kostce ma wytatuowany numer 883, ale zawsze ucina rozmowy na temat jego znaczenia.

Reklama

Korzenie

Na świat przyszła 37 lat temu w Alcobendas - robotniczej dzielnicy na przedmieściach Madrytu. Jej ojciec, Eduardo, pracował jako sprzedawca. Mama, Encarna, była fryzjerką. Wszystkie dzieci państwa Cruz urodziły się z artystycznymi duszami. Siostra Penélope, Monica, jest gwiazdą telewizji hiszpańskiej, brat, Eduardo - piosenkarzem.

Początki

Niewiele brakowało, by Penélope została zawodową tancerką. Gdy miała 4 lata, zaczęła lekcje baletu w madryckim Conservatorio Nacional, a potem w Balecie Hiszpańskim. W wieku 15 lat pokonała 300 kandydatek do programu dla nastolatek "La Quinta Marcha". Po dwóch latach nauki rzuciła liceum, zrezygnowała z tańca i postanowiła zawalczyć o sławę w świecie kina.

Domino i przyjaciele

Jej pasją jest domino. Często w swoim domu organizuje "noce domino". Przy stole zasiadają zwykle jej dwie najlepsze przyjaciółki Salma Hayek i Daya Fernandez, ale i inni bliscy, sławni znajomi, m.in. Demi Moore i Ashton Kutcher.

Miłość

Przez pierwsze 7 lat swojej kariery Penélope związana była z hiszpańskim muzykiem Nacho Cano. W 2001 roku Tom Cruise rozwiódł się dla niej z Nicole Kidman, ale po 3 latach musiał ustąpić miejsca u jej boku Matthew McConaugheyowi.

W 2007 roku zaczęła spotykać się z Javierem Bardemem, którego poznała na planie filmu "Jamon, jamon" 15 lat wcześniej. Wtedy mieli przelotny romans, za drugim razem skończyło się ślubem. W styczniu tego roku urodził się ich syn Leo.

Piękna wolontariuszka

Niemałą część swoich zarobków Penélope wydaje na cele charytatywne. Sponsorowała świetlice dla dzieci z biednych rodzin w Madrycie. Kiedyś przez 2 miesiące pracowała jako wolontariusz w Ugandzie. Razem z innymi gwiazdami założyła też dom, szkołę i klinikę dla bezdomnych dzieci w Kalkucie.

RB

Życie na gorąco 35/2011

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy