Reklama

Reklama

Dlaczego pana tak kochają?

Pokazał rodakom, że o religii i wierze nie trzeba mówić na klęczkach.

Sprawia wrażenie chłopca, który cały czas myśli, jakby tu komuś sprawić psikusa. Chytra minka, ale niewinne oczy i stale błąkający się półuśmieszek na twarzy. Ale niech ten wygląd nikogo nie zwiedzie.

Showman Szymon Hołownia - "Mam talent!" - to jeden z wybitniejszych polskich publicystów i znawców Kościoła. Nietuzinkowy człowiek pod każdym względem. W dodatku i na szczęście obdarzony poczuciem humoru. Przy okazji autor świetnych książek, m.in. "Ludzie na walizkach" i "Tabletki z krzyżykiem".

Ma pan charakter panie Hołownia!

Zanim 35-letni dziś dziennikarz rodem z Białegostoku dał się poznać jako "pan z telewizji" w różnych odsłonach: prześmiewczy komentator prasy w "Dzień dobry TVN", współprowadzący "Mam talent", dyrektor kanału Religia.tv - gdzie przeprowadza zapadające w pamięć rozmowy o życiu - dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Odszedł, ale nie przestał wierzyć. Zresztą nikomu jego religijność nie przeszkadza.

Reklama

- Jestem normalnym facetem - deklaruje. - Katolik ma sensownie zakorzeniać się w świecie. To, że piszę teksty o wierze, nie oznacza, że nie wolno mi prowadzić programu rozrywkowego, oglądać seriali czy zarabiać pieniędzy.

Za "całokształt" został dostrzeżony i nagrodzony. Zdobył najcenniejszego chyba Wiktora, bo od publiczności. Podczas 26. już gali wręczenia Wiktorów, na Zamku Królewskim w Warszawie, nie krył wzruszenia. Ale pozostał sobą.

Mając w ręku dowód uwielbienia publiczności, mówi: - Jestem tylko dodatkiem do Marcina Prokopa. Panowie się przyjaźnią. - Pierwszy raz wystąpiłem w "Mam talent!", bo mnie ciekawiło i nęciło. Drugi, by poprawić błędy. Trzeci i czwarty z rozpędu. Czwarta odsłona będzie najprawdopodobniej ostatnią, bo właśnie zapowiedział, że kończy z wygłupami.

Ma pan charakter, panie Hołownia!

ŁT

Życie na gorąco 45/2011

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje