Reklama

Reklama

Donatella Versace: Ekscentryczna sześćdziesiątka

Jest moją pierwszą i jedyną muzą - mówił o niej słynny brat Gianni Versace.

Wizerunek długowłosej blondynki stworzył dla niej, gdy była jeszcze nastolatką. Donatella Versace jest mu wierna do dziś. Z bratem stworzyła jedno z największych imperiów modowych. W jednych budzi za-chwyt za nieprzeciętny talent marketingowy, bo to przez nią wymyślone nowatorskie kampanie reklamowe wyniosły markę Versace na szczyt. Inni krytykują ją za przerysowany wizerunek i nałogowe wręcz poddawanie się operacjom plastycznym. Ekscentryczna, kolorowa. 2 maja świętowała 60 urodziny. 

Korzenie

Na świat przyszła na południowym krańcu Włoch w mieście Reggio di Calabria. Jej ojciec Antonio był prywatnym finansistą lokalnej arystokracji. Mama - Francesca - krawcową, i to ona zaraziła swoje dzieci miłością do mody. Donatella to najmłodsze z czworga dzieci państwa Versace. Najstarsza była córka Tina, która zmarła w wieku niespełna 10 lat z powodu zbyt późnej diagnozy tężca. Drugi w kolejności Santo ma 30 procent udziałów w domu mody Versace. Gianni urodził się 9 lat przed Donatellą. Rodzina Versace nie miała problemów finansowych, wiedli spokojne i szczęśliwe życie, jak wspomina Donatella w jednym z wywiadów.

Reklama

Edukacja

Długo nie miała sprecyzowanych planów na przyszłość. Idąc w ślady Gianniego, po liceum została studentką uniwersytetu we Florencji (on wcześniej studiował tam architekturę). Ukończyła literaturę i lingwistykę.

Miłość

Ma za sobą jedno małżeństwo. Amerykańskie-go modela Paula Becka poznała przy okazji kampanii reklamowej Versace. Miała wówczas 26 lat. Pobrali się w 1983 roku po kilku miesiącach znajomości. W roku 1986 na świat przyszła ich córka Allegra, a trzy lata później syn Daniel. Małżeństwo Donatelli i Paula było udane tylko przez kilka pierwszych lat, w kolejnych dopadał ich coraz większy kryzys. W końcu w 2000 roku małżonkowie ogłosili separację i rozwiedli się w niedługim czasie.

Tragedia

W 1997 roku Gianni Versace został śmiertelnie postrzelony na schodach swojego domu w Miami. Dla Donatelli był to ogromny cios. Pierwsze tygodnie po tragedii spędziła z resztą rodziny w prywatnym domu na Karaibach. Potem przejęła rolę szefa w domu mody i rzuciła się w wir pracy, co całkowicie pogrążyło jej małżeństwo, relacje z nastoletnimi dziećmi (Allegra przypłaciła to latami walki z anoreksją) i pogłębiło uzależnienie od używek.

Wygląd

Zdradziła, że od lat ma własną "drużynę glamour" - specjalistów, którzy codziennie rano dbają o jej makijaż i fryzurę, oraz stylistów przygotowujących ubranie na dany dzień. Najczęściej nosi nie Versace, a kreacje Azzedine’a Alai i Normy Kamali.

W szponach nałogu

W 2004 roku z całkowicie wyniszczonym organizmem trafiła do szpitala w Mediolanie, a potem na odwyk. Rok później w szczerym wywiadzie dla amerykańskiego "Vogue" wyznała, że od 18 lat zażywała kokainę. Najpierw sporadycznie, potem coraz częściej, a po śmierci brata była "na haju" codziennie. Nie stroniła też od alkoholu.

NA

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Donatella Versace

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy