Dzieci Janusza Józefowicza

Pod jego uchodzącym za surowe okiem stawiali pierwsze kroki na scenie muzycznej - występowali w jego musicalach w teatrze Buffo. Nie wszyscy dobrze wspominają tę współpracę. Ale dzięki niej teraz są gwiazdami!

Razem z Januszem Stokłosą przed 19 laty stworzył pierwszy w Polsce musical "Metro". Występujący w nim i w kolejnych musicalach młodzi ludzie musieli ciężko pracować pod olbrzymią presją. Bez względu na to, co teraz o nim myślą jego wychowankowie, Janusz Józefowicz (50) jest ojcem ich sukcesu!

Dorota Rabczewska

Miała 14 lat, gdy zaczęła występować w "Metrze". Ale Dodzie nie odpowiadał jego styl pracy. "Nie szanował kompletnie pracowników. Ubliżał im. Wszyscy byli znerwicowani" - opowiadała o Józefowiczu. Teraz na scenie łamie zasady.

Robert Janowski

Robert w latach 80. występował w teatrach i wielu zespołach rockowych, m.in. w Oddziale Zamkniętym. Po tym trafił do pierwszej obsady "Metra". Zrobił karierę muzyczną, ale bardziej znany jest jako prowadzący "Jaka to melodia".

Edyta Górniak

Niezaprzeczalnie największa gwiazda "Metra", debiutująca w roli Anki. Edyta w 1993 roku odeszła w nieprzyjemnej atmosferze z teatru Buffo. Rok później z sukcesem wystąpiła na Eurowizji. Jej piosenka zajęła drugie miejsce. Obiecuje, że w tym roku wyda nową płytę.

Katarzyna Groniec

Z Anką, którą grała, miała wiele wspólnego - była nieśmiała. Przyznała, że do stresu w "Metrze" przyzwyczaiła się. Dzięki tej próbie zrobiła solową karierę.

Marina Łuczenko

Na casting do musicalu "Romeo i Julia" 6 lat temu zgłosiły się 3 tys. nastolatek. Tylko cztery z nich Józefowicz wybrał do roli Julii. Marina (20) była jedną z nich!

Dariusz Kordek

Był znanym aktorem, gdy został gwiazdą "Metra". Dariusz do współpracy z Józefowiczem wrócił w 2009 roku musicalem "Romeo i Julia".

Michał Milowicz

W "Metrze" zadebiutował w 1991 roku. Od tego czasu spektakle muzyczne są żywiołem Michała (39). Dlatego teraz mówi o sobie "aktor musicalowy".

Natasza Urbańska

W przypadku Nataszy można powiedzieć: przez pracę do serca. Miała 14 lat, gdy trafiła do teatru Buffo dzięki wygranemu castingowi. Jednak była za młoda, żeby występować. Dwa lata później przyjęto ją. Józefowicz był żonaty i miał dwójkę dzieci, ale osobowość Nataszy zaintrygowała go. W końcu zostali parą. Dla niej się rozwiódł. Teraz są małżeństwem i mają półtoraroczną córkę Kalinkę.

Życie na gorąco 24/2010

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy