Reklama

Reklama

Królewskie święta Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to przede wszystkim luźna, rodzinna atmosfera, ale nie w każdym domu. Wigilia u Królowej Elżbiety to nie lada wyzwanie. Każdy z gości musi ściśle trzymać się dworskiej etykiety począwszy od prezentów po odpowiedni ubiór .

To wyjątkowe święto przebiega według bardzo dokładnego planu.

Reklama

Tradycyjnie członkowie rodziny królewskiej spędzają święta w posiadłości królowej Elżbiety II, Sandringham, w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii.

W wigilię Bożego Narodzenia cała rodzina zbiera się wokół wysokiego na 6 metrów drzewa, które zostało wycięte z terenu posiadłości.

Tam każdy z członków rodziny pozostawia również prezenty dla wszystkich. Ale co można kupić członkowi rodziny królewskiej, który ma już wszystko?

Królewskie prezenty

Według rodzinnej tradycji prezenty są symboliczne i najczęściej bardzo zabawne. Jednego roku książę Harry podarował królowej... zwykły czepek kąpielowy!

Tuż po uroczystej kolacji cała rodzina zasiada przy kominku i rozmawiają do późnych godzin nocnych.

Następnego dnia nad ranem członkowie rodziny królewskiej wyciągają ze świątecznych skarpet drobne prezenty i owoce.

Po obfitym śniadaniu królewska rodzina wybiera się na mszę do miejscowego kościoła. Następnie o godzinie 13 po południu wszyscy zasiadają do ogromnego stołu, na którym czeka już soczysty indyk.

Po obiedzie z wielką niecierpliwością goście rozsiadają się przed telewizorem, aby obejrzeć orędzie królowej.

Po wszystkim rozpoczyna się relaks i świąteczny odpoczynek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje