Reklama

Reklama

Miała zostać prawniczką

Spełniona aktorka, szczęśliwa żona i matka.

Od lat jest na szczytach wszelkich rankingów najpiękniejszych, najseksowniejszych i najbardziej pożądanych aktorek świata. Następczyni Sophii Loren, Giny Lollobrigidy i Claudii Cardinale - tak mówią o Monice Bellucci filmowi krytycy. Oczarowuje urodą, ujmuje elokwencją. Biegle włada czterema językami (włoskim, francuskim, angielskim i hiszpańskim).

Zagrała w 58 filmach, ostatnio u irańskiego reżysera w "Czasie nosorożca". O podpisanie z nią kontraktu reklamowego biją się najsłynniejsze marki na świecie. Właśnie została twarzą polskiej wody mineralnej Cisowianka Perlage.

Reklama

Dzieciństwo

Na świat przyszła 30 września 1964 roku w miasteczku Cittá di Castello we włoskiej prowincji Umbria. Jej ojciec, Luigi Bellucci, miał firmę spedycyjną. Mama Maria Gustinelli prowadziła dom. Monica była ich jedynym dzieckiem. W Cittá di Castello ukończyła szkołę podstawową i Liceum Klasyczne im. Pliniusza Młodszego.

Prawo

Niewiele brakowało, by zamiast gwiazdą filmową została adwokatem. O prawniczej karierze marzyła od dziecka. Po maturze podjęła studia na wydziale prawa Uniwersytetu w Perugii. By dorobić do stypendium, zaczęła pracować jako modelka. Doświadczenia w tej branży miała już wcześniej - przed obiektywem po raz pierwszy stanęła w wieku 13 lat.

Mimo niskiego jak na modeling wzrostu (mierzy 170 cm), błyskawicznie oczarowała świat mody. Liczne propozycje sprawiły, że po 2 semestrach przerwała studia, przeprowadziła się do Mediolanu i została czołową modelką agencji Elite Model, a potem aktorką.

Małżeństwa

Dwukrotnie zmieniała stan cywilny. Pierwszego męża, fotografa Claudio Carlosa Basso, poznała tuż przed swoimi 24. urodzinami podczas sesji dla jednego z włoskich magazynów modowych. Zaręczyli się po niespełna 3 miesiącach znajomości, a pobrali rok później w styczniu 1990 roku. Ich małżeństwo przetrwało 4 lata. Po rozwodzie u jej boku widywano włoskiego aktora Nicola Farrona, ale z tej znajomości nie zrodziło się nic więcej niż krótki romans. W 1995 roku w trakcie przygotowań do filmu "Apartament" poznała francuskiego gwiazdora Vincenta Cassela.

Ślub wzięli 4 lata później. Mają dwie córki: 8-letnią Devę i 2-letnią Léonie. Według Bellucci tajemnicą powodzenia ich trwającego prawie 20 lat związku jest to, że większość czasu mieszkają oddzielnie - ona w Rzymie lub Londynie, on w Paryżu - i w każdym ze swoich domów mają oddzielne sypialnie.

NA


Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Monica Bellucci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy