Reklama

Reklama

Miley Cyrus: Od aniołka do skandalistki

Przez lata była idolką nastolatków. Śliczna, słodka, grzeczna, z pierścionkiem czystości na palcu. Ale dorosła.

Wydała ostatnio piątą płytę i postawiła na ostry wizerunek. Skąpe ubrania, wystawiony język i występy, o których niektórzy mówią, że są wręcz obsceniczne. Wywołuje wrzawę niczym kiedyś Madonna. Miley Cyrus - aktorka i piosenkarka o oszacowanej przez prasę finansową wartości rynkowej równej miliard dolarów.

Reklama

Urodziła się 23 listopada 1992 roku w Nashville jako owoc romansu Leticii Finley i wokalisty country Billy’ego Raya Cyrusa. Jej mama ma dwójkę dzieci z poprzedniego związku: syna Trace’a i córkę Brandi. Ojciec zaś ma syna Christophera, który urodził się kilka miesięcy przed Miley. Ze względu na wizerunek Billy’ego Cyrusa jego wytwórnia sprzeciwiła się, by poślubił matkę Miley. Mimo to para pobrała się miesiąc po narodzinach córki. Później doczekali się jeszcze syna Braisona i córki Noah. Matką chrzestną Miley jest sława country Dolly Parton.

Wychowała się na farmie w oddalonym od Nashville godzinę drogi miasteczku Franklin. W wieku 8 lat musiała przeprowadzić się do Kanady, gdzie w Toronto jej ojciec grał w serialu. Tu w Royal Alexandra Theatre na przedstawieniu "Mamma Mia!" oczarowana Miley zdecydowała, że chce zostać aktorką. O następnej przeprowadzce rodziny państwo Cyrus zdecydowali już ze względu na córkę. Gdy Miley dostała główną rolę w disneyowskim serialu i okazało się, że ma szansę na sukces w Hollywood, przenieśli się do Los Angeles.

Sławę przyniósł jej serial dla młodzieży "Hanna Montana". Choć niewiele brakowało, żeby wszystko potoczyło się inaczej. Usłyszała o castingu do serialu, gdy miała 11 lat. Wysłała zgłoszenie i została zaproszona na przesłuchanie do głównej roli. Ale jej nie dostała, bo castingowcy uznali, że jest zbyt młoda i zbyt niska. Na szczęście dla Miley, jej zdolności aktorskie wpadły w oko reżyserowi. Dostała rolę, a nawet zmieniono imię bohaterki z Chloe Stewart na Miley Stewart.

Od 2009 roku była w związku z poznanym na planie "The Last Song" aktorem Liamem Hemsworthem. Wielokrotnie rozstawali się i schodzili. W końcu zaręczyli się w czerwcu 2012 roku i zamieszkali razem. Ale zamiast ślubu, w sierpniu zeszłego roku rozstali się ostatecznie.

NA

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Miley Cyrus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL