Reklama

Reklama

Najbogatsi polscy dziedzice

Mają wstęp na najlepsze uczelnie, zagwarantowany fotel prezesa, na zakupy mogą latać prywatnymi samolotami. Kim są spadkobiercy największych fortun?

7. Alicja Bachleda-Curuś może odziedziczyć pół Zakopanego

Młoda aktorka nie musi martwić się o przyszłość. Alicja nieźle sobie radzi w świecie filmu, ale w razie niepowodzeń może liczyć na pomoc rodziny - najbogatszego klanu na Podhalu. Jej wujek, Adam Bachleda-Curuś, były burmistrz Zakopanego, jest m.in. właścicielem reprezentacyjnych domów na Krupówkach, hotelu Wersal, pensjonatu Kryształ, 50 sklepów, ośrodka wypoczynkowego Wiking, trzech centrów handlowych, wyciągu narciarskiego oraz portu na Mazurach. Osiąga rocznie kilka milionów dolarów zysku. Co ważne, wujek Adam o bratanicy wypowiada się w samych superlatywach. "Jestem bardzo dumny z Alicji. Jest niezwykle utalentowana", mówi.

Reklama

6. Młodzi Wejchertowie żadnej pracy się nie boją

"Zanim dzieci przejęły nasz biznes, zdobyły wykształcenie na zagranicznych uczelniach, odbyły staże w innych firmach", mówi Jan Wejchert o dwójce swoich starszych dzieci Łukaszu (35) i Agacie (29). Łukasz, dziś prezes Grupy Onet.pl., pracował już jako dziewięciolatek - rozwoził gazetkę Rotary Club w Danii. Agata debiutowała w biznesie jako osiemnastolatka, obecnie jest wiceprezesem spółki Wejchert Investments. Najmłodsza Victoria studiuje w Londynie. Czy pójdzie w ślady rodzeństwa?

5. Arkadiusz Likus kocha luksus i kobiety

Rodzina Likusów zasłynęła głównie tym, że przywróciła do życia najpiękniejsze krakowskie hotele: Pod Różą i Copernicus. Arkadiusz po swojemu kontynuuje tę tradycję. W Warszawie, w zabytkowej kamienicy Pod Messalką, w miejscu, gdzie przed laty była łaźnia, otworzył ekskluzywny Concept Store. "Jako pierwszy w Polsce oferuje on modę haute couture", podkreślał z dumą. Na otwarcie zaprosił Dodę. Okazywali sobie tak wiele względów, że nazajutrz gruchnęła plotka o ich romansie. Ale ciągu dalszego nie było.

4. Tomasz Gudzowaty nie poszedł w ślady ojca

Jako syn Aleksandra Gudzowatego, właściciela Bartimpexu, Tomasz mógł zrobić wielką karierę w biznesie. Ale on wybrał fotografię. "Od dziecka dokumentowałem życie szkoły, robiłem zdjęcia kolegom, psu. Rodzice kupili mi w końcu powiększalnik. A praca w ciemni rozbudziła moje ambicje", wspominał. Dziś jest laureatem dziewięciu nagród World Press Photo. Nie brak złośliwych komentarzy, że nie odniósłby takich sukcesów, gdyby nie pieniądze ojca.

3. Piotr Woźniak-Starak pokochał kino

Choć rodzina Staraków to właściciele Polpharmy - największej polskiej firmy farmaceutycznej - Piotra pociąga inna branża. Syn Anny Woźniak z pierwszego małżeństwa pracował m.in. jako asystent Andrzeja Wajdy przy "Katyniu". Teraz studiuje w Nowym Jorku w prestiżowej Parsons School of Design. Czy zostanie kiedyś producentem filmowym? Na razie jest prezesem zarządu trzech firm.

2. O Tobiasu Solorzu marzy wiele kobiet

"Kochała się w nim połowa dziewczyn na roku", opowiada kolega Solorza juniora ze studiów. Nic dziwnego - miliardy nie zawsze idą w parze z taką urodą. Syn właściciela Polsatu skończył zarządzanie na UW. Choć urodził się w Niemczech, wybrał życie w Polsce. Rok temu został członkiem zarządu Sferia SA, której współudziałowcem jest ojciec. Majątkiem będzie się musiał kiedyś podzielić z rodzeństwem z drugiego małżeństwa ojca: z Olą, która na razie studiuje w Anglii, i najmłodszym Piotrem - obecnie uczniem liceum.

1.Dominika Kulczyk zdobyła serce księcia

Dominika Kulczyk i jej brat Sebastian skończyli renomowane I LO w Poznaniu. "Nie przyjeżdżali na zajęcia własnymi samochodami, dobrze się uczyli", wspominała Kulczyków juniorów ich nauczycielka. Potem Sebastian skończył prawo, Dominika sinologię w Chinach. W 2001 roku wyszła za arystokratę, Jana Lubomirskiego Lanckorońskiego. Ślub wzięli na pokładzie prywatnego samolotu, który krążył nad Wenecją. Poza majątkiem ojca, który inwestuje m.in. w pola naftowe, Dominika i Sebastian odziedziczą też prawdopodobnie majątek matki Grażyny Kulczyk, szacowany na 850 mln złotych.

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy