Reklama

Reklama

Nauczyłam się sztuki wyboru

Kiedyś szukała akceptacji, dziś wie, że ważne, by dobrze czuła się sama ze sobą,

Przez ostatnie miesiące oglądaliśmy ją w roli dziennikarki Basi w serialu "Rezydencja". W ostatni poniedziałek marca, dzięki przeniesieniu spektaklu "Szkoła żon" z warszawskiego Teatru Polskiego do Teatru Telewizji, wielu widzów mogło przekonać się, jak Anna Cieślak (31) radzi sobie na scenie.

- Gram wrażliwą i delikatną dziewczynę, która w trakcie sztuki przeistacza się w dojrzałą kobietę po przejściach, zmęczoną i słabą, ale nierezygnującą z podejmowania własnych decyzji - mówi o swojej roli Agnieszki aktorka.

Od początku zauważona i doceniona

W życiu też z siebie nie rezygnuje. Niegdyś maksymalistka, dziś nauczyła się sztuki wyboru. Od początku zauważona. Szkołę teatralną skończyła w 2004 roku, a już rok później na festiwalu w Gdyni dostała nagrodę za najlepszy debiut aktorski za rolę w filmie "Masz na imię Justine". Za ten sam film na Festiwalu Filmowym w Mons w Belgii otrzymała nagrodę za najlepszą rolę kobiecą.

Reklama

Od tego momentu mówi się o niej, że jest jedną z najciekawszych młodych aktorek. Warto ją zobaczyć w "Pikselach" i dla kontrastu w "Ślubach panieńskich".

Mieszkam tam, gdzie mam pracę


Urodziła się w Szczecinie, potem za miejsce do życia wybrała Kraków, miasto, gdzie skończyła szkołę teatralną. Dziś mówi, że mieszka tam, gdzie ma pracę. Sporo czasu spędza więc w pociągach, kursując między stolicą a Krakowem. - To świadomy wybór. Nie mam prawa narzekać. Poruszanie się w tych dwóch światach daje mi równowagę - wyznaje. Miłości już nie ukrywa Po latach "bycia w zawodzie" nauczyła się trudnej sztuki wyboru. - Nie muszę brać wszystkich propozycji, nie muszę się wszystkim podobać - mówi. Odkąd to wie, lepiej jej się żyje.

- Po 30. uspokoiłam się wewnętrznie. Nie szarpię się i nie walczę ze sobą. Nie mówi o swoim życiu prywatnym, ale wiadomo, że nie jest sama. Długo utrzymywała związek w tajemnicy, ale w końcu wyszła z ukrycia.

Jej partnerem jest Mieczysław Bielawski. Historyk z wykształcenia, zajmuje się tworzeniem scenariuszy do multimedialnych wystaw. Co ich łączy oprócz oczywiście uczucia? Obydwoje lubią podróże. Przygotowania do nich bywają nie mniej frapujące.

IJ

Życie na gorąco 14/2012

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Anna Cieślak | teatr | aktorstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy