Reklama

Reklama

Po jednym mężu na 10-lecie

Nie najgorzej przeżyłam swoje 95 lat. Kochałam, a miłość jest najważniejsza - mówi Zsa Zsa Gabor.

Kto wie, czy dla blasku Hollywood takie kobiety jak ona nie są potrzebne w równym stopniu jak wybitne aktorki? Zsa Zsa Gabor bowiem do historii kina przeszła nie tyle z racji swych dokonań artystycznych, ale z powodu 9 małżeństw!

Miała też wielu kochanków - związana była m.in. z dyplomatą dominikańskim Porfiriem Rubirosą, Ramfisem Trujillo, synem krwawego dyktatora Dominikany - Rafaela Trujillo, Richardem Burtonem, Seanem Connerym, Frankiem Sinatrą, Johnem F. Kennedym i Henrym Kissingerem. Słynna była też z wielkiej urody, oryginalnych sądów i wielkiego poczucia humoru.

Odrobina tajemnicy mile widziana

Reklama

Od początku miała pomysł na siebie. Intuicyjnie wyczuła, że nic tak nie pociąga, jak tajemnica, niedopowiedzenie, mały skandal. Ot, choćby prozaiczna, wydawałoby się, kwestia, jaką jest data urodzenia. Gabor za każdym razem podawała inny rok.

Jedne źródła mówią, że urodziła się w 1915 roku, inne w... 1923. Prawdopodobnie urodziła się 6 lutego 1917 roku w Budapeszcie. Jej rodzice - Jancsia Tilleman (córka żydowskich jubilerów) i Vilmos Gabor, żołnierz cesarsko- -królewskiej armii, nie śnili, że ich trzy córki wyruszą na podbój Hollywood. Wystarczającą przepustką do bram raju była uroda.

Nie bez powodu w 1936 roku Zsa Zsa została Miss Węgier. Jej siostry Eva i Magda były równie śliczne i utalentowane. Pierwsza wyjechała najmłodsza - Eva. Potem Zsa Zsa i na końcu Magda. Pierwsza osiągnęła sukces Zsa Zsa. Zadebiutowała w "Lovely to Look at" w 1952 roku, potem były m.in. "We’re Not Married!", "Moulin Rouge", "Lili", "Dotyk zła".

Łącznie zagrała w 63 filmach. Dziś nikt nie pamięta ich tytułów, ale seksowną aktorkę wszyscy. Zapytana kiedyś, czym jest dla niej seks, odpowiedziała: "Nie mam pojęcia o seksie, bo zawsze byłam zamężna".

Do trzech razy sztuka? Dlaczego nie do dziewięciu?

Po raz pierwszy wyszła za mąż w 1937 roku za tureckiego dyplomatę Burhana Belge. Mężem numer 2 został Conrad Hilton (z "tych" Hiltonów), z którym ma jedyną córkę Francescę. Rozwiódł się z nią po 5 latach, bo sypiała z jego synem Nickym, narzeczonym Elizabeth Taylor. W 1949 roku poślubiła George’a Sandersa, był pierwszym odtwórcą roli Simona Templara "Świętego". Rozstali się po 5 latach.

W 1962 roku uznała, że jest gotowa zostać panią Hunter; i po 4 latach podziękowała małżonkowi. Potem byli: Joshua S. Cosden Jr., Jack Ryan, Michael O’Hara - prawnik, z którym zapomniała się rozwieść, więc małżeństwo z Felipe de Alba trwało jeden dzień! i jako bigamiczne zostało anulowane.

Niezrażona Gabor zaryzykowała raz jeszcze - w 1986 roku poślubiła o 26 lat młodszego od siebie księcia Frederica von Anhalta i, o dziwo!, małżeństwo trwa do dziś...

Siostry nie były gorsze: Eva wychodziła za mąż i rozwodziła się 5 razy, Magda miała sześciu mężów. Jeden - George Sanders był "wspólny", najpierw ożenił się z Zsa Zsą, 20 lat później z Magdą, a po 6 tygodniach popełnił samobójstwo!

Miała 94 lata, oświadczyła: - Urodzę dziecko!

W 2010 roku Gabor spadła z łóżka i złamała biodro. Oprócz operacji biodra przeszła usunięcie zatorów, w tym jednego blisko serca. Była umierająca. Zażądała ostatniego namaszczenia i złotej trumny!

W styczniu 2011 amputowano jej lewą nogę powyżej kolana, w lutym wdała się pooperacyjna infekcja. Gdy wróciła do formy, oświadczyła: - A teraz chcę urodzić dziecko! Nie oddaje się łatwo berła pierwszej skandalistki, mimo że ma w rodzinie godną następczynię - Paris Hilton. Zsa Zsa 6 lutego obchodziła 95 urodziny. 


IJ

Życie na gorąco 9/2012

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama