Reklama

Reklama

Pożegna się z Warszawą?

Mówią o nim, że to góral z Warszawy. Bo choć Michał Żebrowski (42) urodził się w stolicy, to Tatry kocha jak mało kto.

Jako dziecko jeździł tam na wakacje. Górale go znają i szanują, a on czuje się pod Giewontem jak u siebie.

- W górach cenię międzyludzkie relacje - mówi i dodaje, że żałuje, iż dziewicze górskie tereny wciąż się kurczą. Dlatego nikt nie zdziwił się, gdy kilka lat temu aktor postawił w górach nieopodal Bukowiny Tatrzańskiej piękny duży dom.

Jego ślub z Aleksandrą Adamczyk (29) w 2009 roku także odbył się w górach, na polanie Rynias we wsi Brzegi. I oto kolejną część swojego życia, tym razem zawodowego, Michał Żebrowski przenosi w góry. Jak się dowiadujemy, aktor, który od 4 lat jest współtwórcą i dyrektorem Teatru 6. Piętro, planuje przenieść go w Tatry.

Reklama

Już dogadał się z władzami powiatu tatrzańskiego. Jego teatr miałby zagościć w hali wystawienniczo- -widowiskowej, której budowę na placu pod Gubałówką planuje starostwo.

- Już dawno chciałem to zrobić. Składałem propozycję Zakopanemu, ale wszystko rozbijało się o brak miejsca, gdzie można by było zapraszać znanych aktorów.

Mam nadzieję, że teraz to się zmieni - mówi. - Chętnie będę tam wystawiał spektakle mojego teatru. Ale czy to oznacza, że aktor przeprowadzi się z rodziną w góry, a synowie Franek (4) i Henio (1) pójdą tam do szkoły?

Raczej nie. Za to cała rodzina musi się teraz przygotować na życie w rozłące, bo Michał Żebrowski znany jest przecież z tego, że lubi osobiście doglądać wszystkich swoich interesów.

44/2014 Rewia

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje