Reklama

Reklama

Sławni bez matury

Czy z podstawowym wykształceniem można odnieść sukces w show-biznesie? Niektórym się udało...

Robert Gawliński

Wokalista ukończył liceum i to z nawet dobrymi wynikami. Do egzaminu dojrzałości nigdy jednak nie podszedł. Wybrał szalone życie muzyka. Ale swoim dzieciom podobno tak nie pobłaża i dba o to, żeby odebrały wykształcenie.

Jej niechęć do szkoły i nauczycieli jest wręcz legendarna. Skąd się wzięła? To "belfrzy" nie dopuścili jej do matury, tylko kazali powtarzać III klasę. Nie zrobiła tego. - Muzyka była wtedy ważniejsza - tłumaczy.

Karierę muzyczną rozpoczęła już jako uczennica technikum ogrodniczo-pszczelarskiego w Kluczborku. Gdy koledzy z klasy pisali maturę, ona... śpiewała na Broadwayu! I nic nie wskazuje na to, żeby kiedykolwiek 39-letnia diva żałowała tego wyboru.

Paulina Młynarska

Dziennikarka telewizyjna prowadząca programy, ale bez wyższego wykształcenia? Owszem. Jej historia udowadnia, że pasja i zaangażowanie są najważniejsze. - Nigdy nie czułam się gorsza z powodu braku matury. Jestem oczytana i obyta - zapewnia.

Andrzej Wajda

To może zaskoczyć, ale ten reżyser, światowego przecież formatu - nie ma matury. Tłumaczy go jednak to, że dorastał w specyficznym momencie. Podczas okupacji chodził na tajne komplety i ma tylko "małą" maturę

Na żywo
Dowiedz się więcej na temat: matura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama