Reklama

Reklama

Suknia z welonem nie dla mnie

Od małżeństwa wolą trzymać się z daleka. Powody niechęci do ślubu podają różne, niemniej w jednym wszystkie są zgodne: mają pewność, że bez ślubnych obrączek również można być szczęśliwym!

Większość kobiet dzień, w którym włożą suknię ślubną, wyobraża sobie jako jeden z najpiękniejszych w życiu. Ale nie wszystkie chcą ślubować miłość, wierność i uczciwość małżeńską do końca życia. W tym gronie można znaleźć dużo gwiazd show-biznesu. Hollywoodzka aktorka Goldie Hawn (67), która od prawie trzydziestu lat żyje w wolnym związku z gwiazdorem filmowym Kurtem Russellem (61), mówi, że nie czuła potrzeby, żeby go poślubić. - Nie myślałam o ślubie, bo nie nudziłam się, zawsze miałam ciekawsze zajęcia - żartuje.

Szukam miłości, nie szukam męża

Ale za zasłoną żartu ukrywa się smutna prawda: Goldie Hawn wiążąc się z Russelem, miała za sobą dwa nieudane małżeństwa. Obydwa pozostawiły w niej tyle traumatycznych wspomnień, że aktorka nie chciała przeżyć tego trzeci raz. Dla innej hollywoodzkiej gwiazdy, Sharon Stone (54), trzy nieudane małżeństwa tym bardziej były wystarczającym powodem, by nie wyjść za mąż po raz czwarty. Od ostatniego rozwodu w 2004 r. aktorka tylko romansuje. "Nadal pragnę być kochaną, ale już nie w małżeństwie" - oświadczyła przyjaciółce.

Reklama

Partnerów często zmienia też aktorka Liza Minelli (66), która ma za sobą aż cztery nieudane małżeństwa. "Nie znajduję już żadnego powodu, żeby wyjść za mąż. Cóż, niektórzy ludzie nie są stworzeni do małżeństwa" - oświadczyła, dodając, że planuje randki z 17-latkiem, 35-latkiem oraz... 93-latkiem!

Nie zmuszajcie nas do ślubu!

Popularna aktorka Joanna Brodzik (40), która żyje w związku partnerskim z aktorem Pawłem Wilczakiem, broni prawa kobiet do decydowania o swym życiu. "To przedziwne, że w Polsce trzeba się tłumaczyć z niechęci do ślubu. Nie wyjdę za mąż tylko dlatego, że tak wypada" - powiedziała. Zdeklarowaną przeciwniczką małżeństwa jest zdobywczyni Oscara Charlize Theron (38). "Ja każdy swój związek traktuję jak małżeństwo" - wyznała w wywiadzie, podkreślając, że nie potrzebuje urzędowego aktu, żeby udowodnić partnerowi, że go kocha.

Zbyt niezależna

Mówi, że nie wyobraża sobie, by ograniczało ją małżeństwo, bo kocha niezależność. Podróżująca dziennikarka Martyna Wojciechowska (38) nie chce w żadnej części rezygnować z siebie. "A związek wymaga kompromisu. Pewnie dlatego jestem starą panną" - powiedziała.

Bo dobrze jej bez ślubu!

Anna Przybylska (35) to celebrytka, którą plotkarskie media najchętniej wydałyby za mąż. Od wielu lat żyje bez ślubu z piłkarzem Jarosławem Bieniukiem, mają trójkę dzieci. Zapewniają, że stanowią idealną parę i wciąż są w sobie zakochani. "Fortunę, którą miałabym wydać na wesele, wolę przeznaczyć na wypasioną włoską kanapę" - powiedziała kiedyś aktorka.

Już miałam męża

Chociaż popularna aktorka ma wielu adoratorów, mówi, że nie wyjdzie już za mąż. Joanna Trzepiecińska (47) jest rozwiedziona z pisarzem Januszem Andermanem (63), z którym ma dwóch synów. - Już miałam męża, kolejnego sobie nie życzę - twierdzi.

Nie da się zamknąć w trumnie

Gwiazda "Na Wspólnej" Renata Dancewicz (43) ma partnera, dziecko i... dobrze jej się żyje bez ślubu. Zdaniem aktorki przysięga małżeńska jest jak zatrzaskiwanie wieka od trumny...

Ja w to po prostu nie wierzę

Dla aktorki Edyty Olszówki (41) ślub nie jest celem życiowym, bo niczego się po nim nie spodziewa. "Nie wierzę w małżeństwo. Nigdy nie byłam żoną i nie zamierzam być" - mówi.

Nigdy więcej!

Wokalistka grupy Hey bardzo przeżyła rozstanie z aktorem Redbadem Klynstrą, z którym szykowali się już do ślubu. "Drugi raz tak nie chcę" - powiedziała w wywiadzie. Od 10 lat żyje z gitarzystą Pawłem Krawczykiem, z którym nie planuje małżeństwa.


Elżbieta Lis

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy