Reklama

Reklama

Tęskni za Polską w Ameryce?

Z Białegostoku wyjechała w 1977 roku - wtedy Izabella Scorupco miała 8 lat.

Wychowywała się i dorastała w Szwecji, tam debiutowała jako 17-letnia aktorka, potem modelka, i tam poznała polskiego hokeistę, Mariusza Czerkawskiego. Pobrali się. 13 lat temu na świat przyszła ich córka Julia i Mariusz chciał, by we trójkę wrócili do Polski. Izabella nie chciała, wolała też nie uczyć Julii języka ojczystego.

Reklama

W 1998 roku małżeństwo się rozpadło, a jako jedną z przyczyn tegostanu podawano zażyłość, jaka rzekomo połączyła Izabellę z innym znanym Polakiem - Michałem Żebrowskim.

Za miłością ruszyła do USA

Pracowali razem na planie "Ogniem i mieczem", ale choć po ukończeniu zdjęć Izabella rozwiodła się z Czerkawskim, owocna filmowa współpraca nie skłoniła jej do powrotu do kraju. W Szwecji mogła liczyć na intratne filmowe angaże. Gdy wydawało się, że na zawsze związała się z tym krajem, 7 lat temu przeprowadziła się do USA. Tam mieszkał jej nowy ukochany, Jeffrey Raymond.

W 2003 roku zostali rodzicami Jakuba i wzięli ślub. Pobyt w USA nie wniósł do życia Izabelli wiele nowego. Choć miała na koncie rolę dziewczyny Bonda (z 1995 roku), jej talent aktorski ceniono w Szwecji i w Polsce.

Jest już dumna, że jest Polką

Tutaj także aktorka może liczyć na lukratywne kontrakty, jak ten, który podpisała w październiku tego roku. Została twarzą kosmetyków Dr Ireny Eris, serii 35+. Kilka dni temu przyjechała też do Warszawy na konferencję z tej okazji. Na niej zaskoczyła wszystkich, prezentując na nadgarstku prawej ręki herb Rzeczypospolitej Polskiej. - To jest mój polski orzeł. To chyba duch zwariowanej generacji, która w ten sposób coś manifestuje, stara się coś wyrazić - powiedziała.

Nie wiemy, czy Julka i Kuba uczą się już polskiego, ale wszystko wskazuje, że tak.

MW

Życie na gorąco 48/2010

Reklama

Reklama

Reklama