Reklama

Reklama

Trzy małżeństwa, troje dzieci, trzy psy

Mówią o niej - aktorka totalna. Znaczy to mniej więcej tyle, że Katey Sagal (56) jest równie dobrą aktorką komediową, jak i dramatyczną. Do tego utalentowaną kompozytorką piosenkarką, pisarką.

Jak śpiewa, najlepiej wiedzą ci, którzy przesłuchali jej płytę "Room", albo słuchali płyt Boba Dylana czy Olivii Newton-John, gdzie słychać jej głos w chórkach. Albo na żywo z Bette Midler.

Rola Peggy zapewniła jej trzy Złote Globy

Gdy zaproponowano jej rolę Peggy w serialu "Świat według Bundych", intuicja jej nie zawiodła. Powiedziała: tak. Tym samym przeszła do historii kultury amerykańskiej i stała się posiadaczką trzech Złotych Globów.

Jaka była jej Peggy? Leniwa. Nigdy nie gotowała, nie sprzątała, nie pracowała. Dzień spędzała przed telewizorem. Ulubionymi programami były talk-show "The Oprah Winfrey Show" oraz "The Phil Donahue Show". - Wiecie z kim przyszło mi żyć - śmieje się. - Wiecie, jaki był Al Bundy? Jestem usprawiedliwiona!

Reklama

Urodziła się w amerykańsko- żydowskiej rodzinie zajmującej się show-biznesem. Ojciec - reżyser, pisarz i producent, matka - reżyserka i piosenkarka. Siostry bliźniaczki i młodszy brat, jak ona są aktorami, najstarszy brat - prawnikiem.

Trzykrotna mężatka

Z pierwszym mężem - Freddie Beckmeierem, muzykiem, rozwiodła się po 3 latach. Z drugim reżyserem Jackiem Whitem ma dwoje dzieci. Z trzecim - reżyserem, producentem i pisarzem Kurtem Sutterem jest od 2004 roku. Mają 3-letnią córkę, którą urodziła matka zastępcza.

Katey mogliśmy też zobaczyć w serialach "Lost", "Eli Stone", "Zaklinaczu dusz", "Sons of Anarchy" - serialu, którego twórcą jest jej mąż Kurt Sutter. Ostatni jej film to "Jack and the Beanstalk".

Z trójką dzieci i trzema psami: Lumpy, Lola i Blue mieszkają w pięknej posiadłości pod Los Angeles.

AP

Życie na gorąco 11/2010

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy