Reklama

Reklama

Tym razem wyruszyła z misją do Jordanii

Od lat wspiera potrzebujących.

Tam, gdzie dzieje się komuś krzywda, tam jest ona. Gwiazda Hollywood Angelina Jolie bardziej niż karierą zainteresowana jest pomocą humanitarną. Od lat przekazuje olbrzymie kwoty najbardziej potrzebującym. W kwietniu tego roku została mianowana specjalną wysłanniczką Urzędu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR). Aktorka przekonuje, byśmy "zrobili jedną rzecz" ("Do 1 thing") i pomogli uciekinierom pozbawionym domów. To ona jest twarzą spotu promującego Światowy Dzień Uchodźcy (obchodzony 20 czerwca).

Reklama

Sprawdzała warunki, w jakich żyją uchodźcy

We wrześniu Angelina Jolie wraz z szefem UNHCR Antonio Guerresem była w Jordanii, gdzie sprawdzała warunki, w jakich żyją uchodźcy. Spotkała się z królem Abdullahem II i premierem Fajezem Tarawnehem. Po wizycie w obozie Zaatari była wzruszona i przejęta. Nie mogła ukryć łez, gdy słuchała uchodźców, którzy opowiadali jej o tym, co przeżyli, uciekając z Syrii przed wojną domową. Aktorka podziękowała władzom w Ammanie za opiekę nad uciekinierami.

- W Syrii oni umierają. Gdyby nie mogli uciec razem ze swoimi rodzinami, wielu z tych, którzy są tutaj, byłoby martwych - powiedziała. - Ci ludzie stracili swój dobytek i często jedyne, co mają, to koszula, w której uciekli - dodała. 85,1 tys. uchodźców przebywa w Jordanii, 78,4 tys. w Turcji, 66,9 tys. w Libanie i 22,5 tys. w Iraku - poinformował rzecznik UNHCR Adrian Edwards. Angelina przekazała 800 tys. dolarów na obóz dla uchodźców w Jordanii.

IJ


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje