Reklama

Reklama

W poszukiwaniu nowej gwiazdy wybiegów

Naomi Campbell pomaga dyskryminowanym koleżankom.

Od kilku miesięcy lata po całym świecie, promując nowe reality show "The Face" (od września w Sky), którego jest gospodynią. Zadaniem show jest wyłonienie "modelki kompletnej".

- Chciałabym, aby dziewczyny, zyskały większe poczucie własnej wartości, bez względu na to, jak daleko dotrą - mówi gospodyni, a zarazem producentka programu, Naomi Campbell (43).

Sama doszła na sam szczyt. Należała do tzw. wielkiej szóstki supermodelek, obok Cindy Crawford, Claudii Schiffer, Lindy Evangelisty, Christy Turlington i Tatjany Patitz. Pojawiała się na okładkach największych magazynów mody. Prezentowała kolekcje najsłynniejszych projektantów. Była ulubioną modelką i muzą Gianniego Versace (zastrzelony w 1997 roku - przyp. red.). Wzięła udział w teledyskach największych gwiazd muzyki pop: Madonny, Michaela Jacksona, George’a Michaela. Sama wydała płytę "Babywoman". Zagrała w kilku serialach i filmach, napisała książkę "Swann".

Reklama

Wciąż nie może spotkać tego jedynego

Przyjaźni się z Nelsonem Mandelą. Codziennie do niego dzwoni. Eks-narzeczonymi i chłopakami byli m.in.: książę Albert II, Flavio Briatore, Eric Clapton, Adam Clayton, Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, Tommy Lee, Eddie Murphy, Sylvester Stallone, Mike Tyson, Robbie Williams... Od 2010 roku związana była z rosyjskim miliarderem - Vladimirem Doroninem.

Niestety, to, co miało trwać wiecznie, skończyło się, gdy w zasięgu wzroku Doronina pojawiła się chińska modelka Luo Zilin (26). To właśnie z nią spędził tegoroczne wakacje w sardyńskim kurorcie Porto Cervo. Rok temu był tam z Naomi... Krążą o niej fantastyczne opowieści o braku cierpliwości, nadpobudliwości i agresji. - Nie wierzcie we wszystko, co o mnie usłyszycie - mówi Campbell.

Przyznała się do ataku... telefonem na swoją asystentkę Georginę Galanis i gospodynię domową Anę Scolavino. Gdy zaatakowała dwóch policjantów na lotnisku Heathrow, otrzymała 5-letni zakaz wstępu na pokład samolotów British Airways. Gdy dostała wyrok - zamiatanie ulic Nowego Jorku - sprzątała w srebrnej sukni od Dolce & Gabbana.

Najbardziej prawdomówna osoba w branży

Zaprzyjaźniona z modelką siostra tragicznie zmarłego Gianniego Versace - Donatella, uważa, że nie ma bardziej prawdomównej i szlachetnej osoby w branży. I lojalnej. Od lat Campbell działa w organizacji Czerwonego Krzyża. Leży jej na sercu kariera czarnoskórych modelek. W 1988 roku była pierwszą taką modelką na okładce "Vogue’a".

- Wydawało się wtedy, że przetarłam szlak. Rzeczywiście, przez jakiś czas było nieźle. Dziś, ubolewam, jesteśmy marginalizowane - mówi. Z Iman (żona Davida Bovie’ego) i Bethann Hardison (znana w latach 70. modelka po zakończeniu kariery założyła własną agencję) pracuje, by pomóc dyskryminowanym dziewczynom. - Musimy zabrać głos w tej sprawie, bo możemy to zrobić - mówi.

Dziś Naomi pojawia się na wybiegu tylko jako gość specjalny.

EP

Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Campbell Naomi | naomi campbell

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje