Reklama

Reklama

Weronika Rosati: Po co zmienia obywatelstwo?

Chce być prawdziwą Amerykanką.

Od tygodnia możemy ją oglądać w nowej serii serialu "Hotel 52" w telewizji Polsat, gdzie gra jedną z głównych ról. Choć mogłoby to oznaczać, że Weronika Rosati (29) zarzuciła próby zrobienia kariery w Hollywood i skupiła się na polskim rynku, to okazuje się jednak, że wcale tak nie jest.

Wręcz przeciwnie, aktorka zadomowiła się za oceanem już do tego stopnia, że postanowiła ubiegać się o amerykańskie obywatelstwo!

W USA spędziła sześć lat dzieciństwa

Stany Zjednoczone są jej bliskie od dziecka, bo choć urodziła się w Warszawie, to jako dziecko mieszkała z rodzicami w USA (i w Szwajcarii) w sumie sześć lat. Rodzina Weroniki do Polski wróciła w 1990 roku.

Reklama

Tu przyszła aktorka ukończyła szkołę podstawową i liceum, a także rozpoczęła studia aktorskie najpierw w prywatnej Policealnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, a od 2003 roku na wydziale aktorskim łódzkiej Filmówki. Ale naukę przerwała, by kontynuować ją za granicą.

Najpierw w 2006 roku uczęszczała do Stella Adler Academy of Acting and Theatres w Los Angeles, a w 2007 była słuchaczką Lee Strasberg Institute w Nowym Jorku.

Będzie mogła składać pozew jako Amerykanka

Kiedy po raz drugi wyjechała za ocean, konsekwentnie realizuje marzenie zrobienia kariery aktorskiej w Hollywood. Zagrała już w kilku produkcjach u boku wielkich gwiazd, m.in. w serialu "Luck", i filmach: "The Iceman", "Battle of the Year: The Dream Team", "Last Vegas".

Aktorka właśnie podjęła decyzję, że przedłuża pobyt w Stanach Zjednoczonych i mimo iż pojawi się również w polskich produkcjach, mieszkać będzie głównie za granicą.

Na pytanie, dlaczego chce ubiegać się o amerykańskie obywatelstwo, Weronika odpowiedziała półżartem: - Będę mogła na przykład składać pozew jako Amerykanka.

MH


Życie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Rosati Weronika | aktorka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje