Reklama

Reklama

Wyszła za mąż na Majorce

Tę Polkę w świecie mody znają wszyscy. Pracuje z najlepszymi!

Givenchy, Dior, Karl Lagerfeld, Channel, Gucci - dla niej to chleb powszedni. Anja Rubik (28) jest jedną z najbardziej wziętych top modelek na świecie. W tym roku zajęła 3 miejsce w rankingu światowym Top 50 Models Women i 18 miejsce na liście najlepiej opłacanych modelek.

Od dziecka marzyła o tym zawodzie. Kocha swoją pracę. Wręcz, gdy niespodziewanie trafia jej się wolny dzień, wpada w panikę, nie wie, co zrobić z czasem. Przyznaje, że nawet po tylu latach nadal czasem miewa tremę przed wyjściem na wybieg, zwłaszcza, gdy ma bardzo wysokie szpilki i wąską sukienkę.

Reklama

Oprócz modelingu, jest też dyrektorem kreatywnym w magazynie modowym "25" i projektuje buty, m.in. dla polskiej firmy Quazi. Uwielbia jeździć na nartach. Lubi pikantne dania, kuchnię włoską, japońską i tajlandzką. Jest specjalistką w pieczeniu ciast.

Codziennie łyka tran. Nosi szkła kontaktowe. W swojej torebce zawsze ma telefon komórkowy, iPoda, błyszczyk do ust i... coś słodkiego, czekoladki lub sezamki. Biega, nurkuje i regularnie ćwiczy jogę. Maluje obrazy.

Częstochowa

Urodziła się w Rzeszowie. Gdy miała 4 lata jej tata, z zawodu weterynarz, dostał propozycję pracy w Grecji. Stamtąd przenieśli się do Kanady, a potem na 4 lata do Republiki Południowej Afryki. Po powrocie do Polski zamieszali w Częstochowie. Tu skończyła Prywatną Lingwistyczną Szkołę Podstawową i zaczęła liceum. Rodzice Anji mieszkają w Częstochowie do dziś.

Początki

Kiedy miała 15 lat, mama wysłała jej zdjęcie na konkurs "Urody" i agencji D'Vision. Natychmiast została zaproszona na pokazy do Mediolanu. Dwa lata później przyszła propozycja z Paryża. Po miesięcznym pobycie we francuskiej stolicy telefon Anji dzwonił niemal bez przerwy. By nie zawalić nauki, postanowiła więc przenieść się z I Społecznego Liceum im. Zbigniewa Herberta do brytyjskiej szkoły w Paryżu.

Nie było to proste wyzwanie, bo okazało się, że mimo świetnej znajomości angielskiego, nauka w tym języku szła Anji dużo gorzej niż w polskiej szkole. Ograniczyła więc pracę tylko do weekendów, przez co zarobionych pieniędzy starczało jej tylko na czesne i opłacenie 18-metrowego mieszkania na poddaszu starej kamienicy. Po skończeniu liceum postanowiła porzucić Paryż i przeprowadzić się do Nowego Jorku.

Nowy Jork

Do Nowego Jorku wyjechała z poznanym w Częstochowie narzeczonym Łukaszem. Mieszkali tam ponad 6 lat. Po rozstaniu on wyjechał, ona nadal mieszka w swoim apartamencie w centrum Manhattanu.

Miłość

Po rozstaniu z Łukaszem, związała się z serbskim modelem Sashą Knezevicem. Poznali się podczas sesji zdjęciowej w Nowym Orleanie. Potem wpadli na siebie na ulicy w Nowym Jorku i on zaprosił ją na kawę. W miniony weekend zostali małżeństwem. Ceremonia w obrządku prawosławnym odbyła się na Majorce.

Z twarzą Demi Moore

Anja przez przypadek stała się powodem niemałego skandalu prasowego za oceanem. Magazyn "W" zamieścił na okładce zdjęcie Demi Moore. Tyle że do aktorki należała tylko twarz, ciało było Anji. Za ten fotomontaż Demi, posiadaczka świetnej figury, wymogła na magazynie przeprosiny.

Życie na gorąco 29/2011

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje