Reklama

Reklama

Zaczynał od reklamy Burger Kinga

W tegorocznym wyścigu po Oscarowe statuetki jest faworytem.

Od dziecka planował związanie swojej przyszłości z kinem. Warsztat aktorski szlifował w szkolnym teatrze. Pierwszy raz przed kamerą stanął jako nastolatek w reklamie Burger Kinga. Dziś Ben Affleck ma na koncie 54 tytuły filmowe, ale ambicje dużo większe. Dotychczas wyprodukował kilkanaście filmów, wyreżyserował pięć i do pięciu napisał scenariusze. Z niemałymi sukcesami. Ostatnio za reżyserię swojego najnowszego filmu "Operacja Argo" zgarnął Złoty Glob i jest faworytem do Oscara.

Prywatnie twierdzi, że nie ma dla niego nic ważniejszego w życiu niż rodzina. Ma słabość do motocykli. Mówi po hiszpańsku, francusku i arabsku. Panicznie boi się latać samolotem. Mieszka w Pacific Palisades w Kalifornii.

Reklama

Korzenie

Benjamin Géza Affleck- -Boldt znany dziś jako Ben Affleck urodził się 15 sierpnia 1972 roku w Berkeley w Kalifornii, ale wychował w Cambridge w Massachusetts. Jego matka Christine była nauczycielką. Ojciec Timothy imał się różnych zawodów - pracował jako woźny na Uniwersytecie Harvarda, barman, urzędnik socjalny, a w młodości był też aktorem i reżyserem w teatrze w Bostonie. W żyłach Bena płynie irlandzka, szkocka i niemiecka krew. Ma młodszego brata Caseya, który także jest dziś znanym aktorem. Rodzice Bena rozwiedli się, gdy miał 12 lat. Prawie rok mieszkał w Meksyku. Po powrocie ukończył Cambridge Rindge and Latin High School. Potem przez semestr studiował kulturę Bliskiego Wschodu na Uniwersytecie w Vermont i rok w Occidental College w Los Angeles.

Przyjaciel Matt

W wieku 8 lat poznał mieszkającego w bloku obok 2 lata starszego Matta Damona. Byli nierozłączni, ich przyjaźń przetrwała do dziś. Skończyli to samo liceum, razem mieszkali w niewielkim mieszkanku w Nowym Jorku, gdy stawiali pierwsze kroki w aktorstwie. Mieli wówczas nawet wspólne konto w banku. Ben i Matt zagrali razem w wielu filmach. W 1997 roku zrealizowali "Buntownika z wyboru", do którego scenariusz pisali wspólnie przez kilka lat. Za ten film, obaj dostali Oscara.

Poker

Doskonale gra w pokera. W 2004 roku wygrał kalifornijskie mistrzostwa profesjonalistów, zgarniając główną nagrodę w wysokości 356 tys. dolarów.

Miłość

Jego pierwszą dziewczyną była poznana na obozie Cheyenne Rothman. Spotykali się przez 7 lat. Potem związany był z Gwyneth Paltrow i Jennifer Lopez. W 2005 roku poślubił Jennifer Garner. Mają dwie córki: Violet i Seraphinę oraz syna Samuela.

RBŻycie na gorąco
Dowiedz się więcej na temat: Ben Affleck | aktorzy | Oscary | Matt Damon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje