Reklama

Reklama

Zaskakująca rodzinna historia

Malwina Wędzikowska, stylistka i partnerka Rinke Rooyensa jest jej kuzynką! Mówią o sobie: siostry.

Iwona Pavlović była bezlitosna. - Dychy dzisiaj nie będzie. Stawiałaś dziwnie stopy. Ale technika techniką, a ja bym chciała jeszcze show. Tak oto w piątym odcinku zakończyła się przygoda Anny Wendzikowskiej (30) z "Tańcem z Gwiazdami." Bardzo przeżywała swój występ na żywo (tańczyła w parze z Michałem Stukanem), a później relacjonowała emocje związane z programem na swoim blogu. I ciągle ma nadzieję, że "Taniec..." pomoże jej rozwinąć skrzydła jako aktorce.

W aktorstwie próbuje sił już od dziesięciu lat

Kiedy dwa lata temu w programie "Dzień Dobry TVN" pojawiły jej pierwsze wywiady z hollywoodzkimi gwiazdami, na forach internetowych zaroiło się od pytań: kim jest ta Anna Wendzikowska? Świetnie mówiąca po angielsku atrakcyjna kobieta przeprowadzała wywiady, które były i ciekawe, i zabawne. Wtedy okazało się, że Anna próbuje swoich sił w show-biznesie już od dłuższego czasu.

Reklama

Absolwentka liceum im. Stefana Batorego w Warszawie studiowała aktorstwo w Prywatnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, w krakowskim studiu Lart oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Drobne role w filmach gra już od 2001 roku. W 2005 roku wyjechała na studia do Wielkiej Brytanii. Tam dopracowała swój angielski do perfekcji i dzięki temu mogła zacząć przeprowadzać wywiady dla TVN z bywającymi często w Londynie zagranicznymi gwiazdami.

Kiedy Ania stała się już w Polsce rozpoznawalna, okazało się, że oprócz niej jest jeszcze inna, równie piękna szatynka o takim samym nazwisku: stylistka gwiazd, a prywatnie narzeczona producenta (i byłego męża Kayah) Rinke Rooyensa, Malwina Wędzikowska.

Malwina doradza Annie, jak się ubierać

Dopiero dziś dowiadujemy się, że obie dziewczyny są kuzynkami, choć ich nazwiska pisze się inaczej. Wiąże się z tym ciekawa historia. Ich dziadkowie byli rodzonymi braćmi. W akcie urodzenia dziadka Ani zrobiono błąd i zamiast "Wędzikowski" wpisano "Wendzikowski". I tak już zostało.

Dziś dziewczyny mówią o sobie: siostry. Są bardzo zżyte. Wspólnie chodzą na zakupy. W końcu Malwina to specjalistka w tej dziedzinie. Ubiera całe "Top Model", Marylę Rodowicz, pomagała Dodzie. Kończy projektować swoją nową kolekcję z metką Yamabushi.

Kilka dni temu pomogła Annie w wyborze kurtki. Po udanych zakupach obie poszły na kawę i ciastko. Teraz gdy Ania wróciła do Polski (występuje w "Tańcu..." i gra w "M jak Miłość"), na pewno będą miały dla siebie więcej czasu.

SP

Życie na gorąco 40/2011

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje