Reklama

Reklama

Żyję darowanym życiem

Widzowie całego świata kojarzą ją z rolą niezbyt rozgarniętej blondynki w serialu "Świat według Bundych". Trzeba przyznać, że Christina Applegate (38) zagrała ją genialnie.

Ale niech nikomu nie przyjdzie do głowy, by porównać Kelly do niej. Bowiem prywatnie jest jej zaprzeczeniem.

Pracuje od trzeciego miesiąca życia

Applegate kulisy show biznesu zna od dziecka. Jej ojciec był producentem muzycznym. Matka - aktorką i piosenkarką. Nancy Priddy zabierała Christinę na wszystkie przesłuchania. Już jako 3-miesięczne dziecko pojawiła się u boku matki w serialu "Dni naszego życia". Gdy miała 5 miesięcy, wystąpiła w reklamie butelek dla niemowląt.

Na dużym ekranie zadebiutowała w 1981 roku (też z matką) w horrorze "Jaws of Satan". Dwa lata później zagrała małą Grace Kelly w filmie - biografii księżnej Monaco. - Nudna jestem - śmieje się - całe życie jestem na planie filmowym.

Reklama

Na szczęście udało jej się wykraść trochę czasu na miłość. Jej pierwszym narzeczonym był Christian Slater. W 2001 roku poślubiła Johnathona Schaecha, rozwiedli się 5 lat później. Potem związała się z Lee Grivasem, a od 2008 roku jest z muzykiem Martynem Lenoblem.

Zdecydowała się na obustronną mastektomię

Ten rok był przełomowy w jej życiu. Dowiedziała się, że ma raka piersi. - Na początku byłam przerażona. Ale natychmiast podjęłam decyzję obustronnej mastektomii. To, uważam, uratowało mi życie - mówiła.

Gdy czekała na rekonstrukcję piersi, żartowała: - Będę miała najlepsze piersi w domu opieki. Wszystkie będą mi zazdrościły!

Jej matka też wygrała walkę z nowotworem, dziś obie działają na rzecz badań nad rakiem piersi. Jest cenioną aktorką serialową, ale też dużo gra w filmach i w teatrze. Za rolę w musicalu "Sweet Charity" nominowana była do nagrody Tony (teatralny odpowiednik Oscara).

Lubi książki o spirytualizmie. Wspiera organizację broniącą praw zwierząt PETA.

ij

13/2010

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy