Powrót do przeszłości, czyli underliner i neonowe oko wracają do łask

W tym sezonie dobrze znane trendy wracają do łask. Makijażyści zatęsknili za kolorowymi latami 70., wyrazistymi 90., a także początkiem lat 2000. Tej wiosny modne będą między innymi neonowe kolory i underliner.

Co jakiś czas wracają do łask trendy sprzed wielu sezonów. Często z różnymi modyfikacjami, nowymi dodatkami, albo pomieszaniem stylów. Tak będzie również w tym sezonie. W ostatni weekend marca na wydarzeniu Sephora Trend Report spotkali się najlepsi makijażyści z całego świata, przedstawiając inspiracje i trendy na rok 2019.

Przede wszystkim na salony powraca neonowe oko, które przywodzi na myśl dyskoteki szalonych lat 70., pełne energii, młodzieńczego szaleństwa i odważnych kolorów. Wyrazisty, "papuzi" makijaż przykuwał uwagę w kolejnych dziesięcioleciach wracając z mniejszą lub większą intensywnością. Od przerysowanego i bardzo wyraźnego w latach 80., aż do niezwykle kolorowego, ale pastelowego, jeszcze kilka lat temu. Dziś kolorowe akcenty zajmować mają większą część twarzy. Pomarańczowe, różowe czy niebieskie elementy mogą śmiało "zjeżdżać" aż na policzki "wyjeżdżać" ponad powieki, aż do skroni.

Naturalność w cenie

Kobiety, które nie lubią tak kolorowych akcentów, mogą śmiało postawić na naturalność. Wizażyści podkreślają, że w tym sezonie możemy śmiało celebrować piękną, zdrową skórę. Ważne, by była dobrze nawilżona i rozświetlona. Wystarczy uzupełnić ją tylko jednym "dodatkiem", by nie stworzyć efektu nadmiaru. Uwagę na to zwrócił m.in. Gilbert Soliz, główny makijażysta marki Marc Jacobs Beauty i apeluje, że w  tym roku mniej znaczy więcej. Chcesz podkreślić oko? Użyj brokatowego cienia, ale zrezygnuj z maskary. Specjaliści uważają, że należy unikać przesadnego make-upu, jaki był modny w latach 80., a nakładać go jedynie tam, gdzie chcemy podkreślić urodę i skoncentrować uwagę otoczenia. W cenie będzie widok naturalnej skóry, więc i neonowe oko nie może przytłaczać reszty wizerunku.   
Światowej sławy autorytety, jak np. Fanny Mauer, główna makijażystka marki Kat Von D, podkreślają, że warto wybrać cienie do powiek, które charakteryzują się wysoką pigmentacją i łatwością aplikacji. Gwarantuje to nie tylko sugestywny i pełen wyrazu kolor, ale także możliwość wykonania make-upu niemalże w każdych warunkach.

Kolorowe szaleństwo i graficzny styl

Kolejnym powracającym po latach trendem jest underliner, niezwykle popularny w latach 90. Wówczas linia nie miała być ładna, prosta, a wyrazista, brutalna, nieco punkowo-depresyjna w stylu The Cure. W tym roku underliner powraca w unowocześnionym, ugrzecznionym i bardziej urozmaiconym wariancie.

Odpowiednio wykonana kreska pozwala na optyczne wydłużenie oka, a soczyste przenikające się kolory dodatkowo potęgują ten efekt. Na Sephora Trend Report Gilbert Soliz sugerował niekonwencjonalne użycie kolorów i niecodziennych połączeń. Podkreślał jednak, że makijaż należy dostosować do sytuacji, więc nie można zapominać o klasyce jak brązy czy czernie. To wszystko łączy jednak jeden wspólny mianownik: w każdym przypadku linie powinny cienkie, z subtelnymi przejściami pomiędzy odcieniami. Soliz równocześnie zachęca do eksperymentowania z kolorami - świat należy do odważnych!

Ponętne usta

Całość kompozycji makijażu musi ze sobą współgrać. Elementami twarzy, na które najczęściej zwraca się uwagę są oczy i usta. O trendach dotyczących oczu już pisaliśmy, a co z ustami? Można podkreślić je przy pomocy wyrazistych, rzucających się w oczy barw szminek, a także korzystając z błyszczyków, które nadadzą im blasku. Chcesz bardzo wyeksponować usta? Czerwień nigdy nie wychodzi z mody, więc możesz śmiało nałożyć ją na wargi, ale wówczas nie stawiaj na kolorowe powieki. 

Nie można również zapomnieć, by zachować odpowiedni balans pomiędzy wyrazistymi ustami a pozostałymi elementami twarzy. Kolory choć żywe, przyciągające uwagę, nie powinny zbytnio kontrastować z naturalnym odcieniem skóry, a podkład powinien być delikatny i rozświetlać twarz.


Artykuł powstał we współpracy z marką Sephora.


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje