Reklama

Reklama

Nowy zapach marki narciso rodriguez. Czysta forma, która uzależnia

Projektant mody, twórca perfum – kim jest Narciso Rodriguez, którego nowy zapach - for her PURE MUSC woda perfumowana - otrzymał prestiżową nagrodę Doskonałość Roku 2019 „Twojego Stylu” w kategorii zapachy ekskluzywne?

Uznawany jest za jednego z największych projektantów ostatnich dwóch dekad. Początkowo myślał, że będzie zajmował się architekturą, szybko jednak poczuł pasję do mody. Chyba jednak nigdy nie spodziewał się, że stanie się ikoną branży perfumeryjnej. Od 2003 roku tworzy i rozwija swoją linię ponadczasowych zapachów. Narciso Rodriguez - król minimalizmu, przyjaciel kobiet, wszechstronnie uzdolniony projektant o niezwykłym wyczuciu stylu. Jak wyglądała jego droga do sukcesu i przede wszystkim - jak pachnie najbardziej pożądany zapach 2019 roku?

Reklama

"Nigdy nie zostaniesz projektantem"

Narciso Rodriguez jest dzieckiem kubańskich imigrantów, którzy zamieszkali w stanie New Jersey, by spełnić swój amerykański sen. Rodzice marzyli, by osiągnął sukces, a jego synonimem miała być kariera prawnika lub lekarza. On jednak miał własny plan na życie i konsekwentnie go realizował. Gdy ukończył Parsons School of Design, dziekan uczelni powiedział mu, że nigdy nie zostanie projektantem. Rodriguez oczywiście nie posłuchał i poszedł własną drogą. Wkrótce zaczął pracować z Donną Karan w pracowni Anne Klein, a następnie u Calvina Kleina. Nigdy nie bał się iść pod prąd, co stało się znakiem rozpoznawczym jego twórczości. Międzynarodowy rozgłos zyskał dzięki projektowi sukni ślubnej dla swojej muzy Carolyn Bessette, żony Johna F. Kennedy’ego Jr. Kreację jego autorstwa założyła Michelle Obama, by uczcić w 2008 roku zwycięstwo męża w wyborach prezydenckich. Narciso Rodriguez jest pierwszym w historii projektantem, który dwa lata z rzędu otrzymał nagrodę Womenswear Designer of the Year przyznawaną przez CFDA.

W 2018 roku otrzymał dwie prestiżowe nagrody, które zwieńczają jego osiągnięcia w branży modowej, w ciągu ostatnich 20 lat. Narciso Rodriguez został uznany za jednego z czołowych projektantów mody w Stanach Zjednoczonych i otrzymał prestiżową nagrodę  Geoffrey Beene Lifetime za całokształt twórczości oraz Couture Council of the Museum at FIT (jedyne nowojorskie muzeum poświęcone wyłącznie sztuce mody - Fashion Institute of Technology) uhonorowało Narciso Rodrigueza wyjątkową nagrodą Couture Council Award for Artistry of Fashion 2018 za modowy artyzm.

W 2003 roku rozszerzył działalność o produkcję perfum. Pierwszym stworzonym przez projektanta zapachem była woda toaletowa w linii for her - narciso rodriguez for her eau de toilette. Olfaktoryczną sygnaturą i jednocześnie znakiem rozpoznawczym linii narciso rodriguez for her jest wyjątkowa sferyczna budowa zapachów, stworzonych wokół piżmowego serca, które otoczone jest akordami kwiatowymi i drzewnymi. Najnowsza odsłona zapachu z linii for her miała premierę w roku 2019.

Czysta forma

- Poprzez wodę perfumowaną for her PURE MUSC chciałem przedstawić podwójną naturę kobiety, najbardziej nieuchwytne cechy jej osobowości: jej mroczne strony i jasną aurę, jej siłę i wrażliwość. To właśnie ten kontrast sprawia, że natura kobiety jest nieodgadniona - mówi Narciso Rodriguez.

Najnowszy zapach z linii for her to prawdziwy popis umiejętności perfumiarskich i hołd złożony egipskiemu piżmu - luksusowemu składnikowi, który stanowi serce całej gamy perfum for her. Czym wyróżnia się for her PURE MUSC? Już flakon mówi sam za siebie. Połączenie buteleczki z mlecznego szkła z czernią zakrętki to kwintesencja stylu projektanta, którego artystycznym credo jest minimalizm - podstawa ponadczasowej elegancji :

- Te kolory stanowią punkt wyjścia dla wielu moich kreacji - przyznaje Rodriguez. - Czerń wyraża wymiar graficzny i jednocześnie tajemniczy, podczas gdy biel symbolizuje czystość.

Kompozycja wyróżnia się finezją i zmysłowością. Woń piżma podkreślają białe kwiaty, a całość ocieplają drzewne akordy. Choć inspirowany czystą formą, for her PURE MUSC jest zapachem dynamicznym - rozwija się i zmienia swoje oblicze w nieoczekiwany sposób. Zapach jest trwały, ale nieuchwytny i tajemniczy, w końcu twórców inspirowała nieodgadniona natura kobiet.

Zapach doskonały

Ambasadorką zapachu jest modelka Julia Bergshoeff:

- Julię spotkałem kilkanaście lat temu, kiedy dopiero zaczynała karierę modelki i od razu wyczułem, że to niezwykle wyjątkową osobą. Marzyłem, żeby któregoś dnia została naszą muzą i dlatego właśnie jej dedykuję ten zapach - mówi Narciso Rodriguez.

Trudno przejść obojętnie wobec for her PURE MUSC - woń piżma dosłownie uzależnia, dlatego, zgodnie z założeniem projektanta, zapach dodaje kobietom siły i pewności siebie, podkreśla ich niezależność, ale i tajemniczość. Na wzór ambasadorki stają się charyzmatyczne i błyskotliwe. Tym bardziej zrozumiała wydaje się decyzja jury, które nagrodziło tę wodę perfumowaną tytułem Doskonałość Roku 2019 "Twojego Stylu" w kategorii zapachy ekskluzywne - prestiżowym wyróżnieniem gwarantującym wysoką jakość produktów kosmetycznych. Zapach dostępny jest wyłącznie w perfumeriach SEPHORA i na sephora.pl.


Artykuł powstał we współpracy z marką narciso rodriguez

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy