Królowa trafiła do szpitala w Kopenhadze
W komunikacie podkreślono, że u królowej zdiagnozowano dławicę piersiową, a pacjentka, choć zmęczona, jest w dobrym nastroju. Małgorzata II ma pozostać w szpitalu Rigshospitalet na obserwację oraz badania.
Dławica piersiowa to niedokrwienie serca, będące objawem choroby wieńcowej. Królowa była nałogową palaczką przez 66 lat do 2023 r., wówczas podjęła decyzję o rezygnacji z papierosów przed operacją kręgosłupa, co zalecali jej lekarze.
Królowa Małgorzata II abdykowała w 2024 roku
Ciesząca się popularnością wśród Duńczyków królowa nieoczekiwanie ogłosiła abdykację 31 grudnia 2023 r. w przemówieniu noworocznym. Panowała 52 lata, od 14 stycznia 1972 do 14 stycznia 2024. Tego dnia na tronie Danii zasiadł jej syn jako Fryderyk X. Nowy monarcha - nawiasem mówiąc - w pierwszą królewską podróż udał się do Polski.
Małgorzata II decyzję tłumaczyła upływem czasu oraz obawami o zdrowie i sprawne wykonywanie obowiązków. Mimo tego jest wciąż aktywna, pod koniec kwietnia uczestniczyła w Sztokholmie w obchodach 80. urodzin króla Szwecji Karola XVI Gustawa.
Moda, uroda i codzienne wybory mają wiele odcieni. Na Styl.interia czekają kolejne artykuły, które inspirują, tłumaczą i podpowiadają. Zajrzyj i odkryj więcej tematów, które mogą cię zainteresować.












