Reklama

Reklama

Sale weselne – szukamy najlepszej

Każdy chce mieć przepiękne zdjęcia w albumie z wesela, każda para młoda pragnie, żeby goście się szampańsko bawili do białego rana i komplementowali wystrój, organizację i jedzenie. Znalezienie idealnego miejsca na wesele to nie lada wyzwanie. Jak więc znaleźć idealną salę weselną?

Kiedy zacząć poszukiwania?

Sale weselne cieszą się coraz większą popularnością. Z tego powodu obowiązuje niepisana zasada, że poszukiwania powinny się rozpocząć z dużym wyprzedzaniem. Należy bowiem pamiętać, że najlepsze sale weselne bardzo często rezerwowane są nawet na dwa lata przed finalną datą wesela. Poszczególne opcje różnią się od siebie ceną, lokalizacją i innymi udogodnieniami lub ich brakiem, dlatego dobrze jest poznać je wcześniej.

Musimy także wziąć pod uwagę czas potrzebny na odbycie pierwszych spotkań. Zobaczenie sali weselnej na żywo, spróbowanie menu, mogą okazać się kluczowe w podejmowaniu decyzji o jej wyborze. Nie zmienia to jednak faktu, iż ślub można także zorganizować w zdecydowanie krótszym czasie niż wspomniane dwa lata.

Reklama

Sale weselne - miasto czy wieś?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy lepszym wyborem będzie organizacja przyjęcia w mieście czy na wsi. Oczywiście każda z tych lokalizacji ma swoje plusy i minusy, przez co w różnym stopniu odpowiada na oczekiwania samych narzeczonych. Wbrew powszechnemu przekonaniu sale weselne znajdujące się na obrzeżach miast nie muszą być utrzymane w sielankowym stylu. Poza miastem można znaleźć ciekawe sale weselne, gdzie dodatkowym atutem będzie chociażby większa przestrzeń i tereny zielone, które dają większe pole do manewru zarówno dla gości, jak i dla fotografów.

Pałace pełniące funkcję sal weselnych prezentują się wręcz bajecznie, a opłaty są często znacznie niższe niż w przypadku miasta. Sale weselne zlokalizowane na wsiach oferują często konkurencyjne dania i potrawy od lokalnych dostawców, konkurując także ceną z salami znajdującymi się w centrach dużych miast. Na wsi zdecydowanie większą popularnością cieszy się tradycyjna kuchnia polska niż zagraniczna, co z pewnością trzeba wziąć pod uwagę (np. gdy na przyjęciu będą weganie i wegetarianie). W miastach zdecydowanie łatwiej jest o lokal, który serwuje krewetki, sushi czy owoce morza.

Wesele (przede wszystkim) dla gości

Organizując wesele należy pamiętać, że przede wszystkim, jest to impreza robiona głównie z myślą o gościach. Warto więc zastanowić się czego mogą od nas oczekiwać oraz na jakim weselu będą się bawić najlepiej. Z informacji zamieszczanych na licznych forach i w poradnikach ślubnych najczęściej pojawia się opinia, że tradycyjne wesela cieszą się zdecydowanie lepszą opinią.

Tradycyjna kuchnia polska, zespół grający polskie, dobrze wszystkim znane hity, są z reguły lepiej odbierane przez gości weselnych. Serwowanie na weselu tylko sushi czy owoców morza raczej nie spotka się z zadowoleniem wszystkich gości - chyba, że nowożeńcy tak dobrze znają gości weselnych, że uznają taki repertuar za optymalny.

Rozważając sale weselne na wsi należy także zastanowić się nad miejscem ślubu. Czasami lepszym rozwiązaniem jest wybór Kościoła położonego blisko lokalu niż oddalonego o 30-40 km.

To musi gwarantować każda sala weselna

- Każda sala weselna powinna zapewniać pomoc w przypadku jakiejkolwiek awarii. Dobrze jest także wcześniej ustalić liczne szczegóły, aby nie było nieporozumień już w dniu wesela - tłumaczy Katarzyna Zupka, Wedding Planner z wedding.pl. - O jakich szczegółach zazwyczaj zapominamy, a co powinny gwarantować sale weselne? Przede wszystkim, chodzi o szeroko rozumianą obsługę gości. Warto ustalić z organizatorem, czy zapewniona będzie osoba odpowiedzialna za szatnię, czy łazienka będzie na bieżąco sprzątana oraz jak często wymieniane będą talerze oraz sztućce - dodaje ekspertka.

Sale weselne - gdzie znaleźć najlepszą?

Znalezienia idealnej sali nie jest zadaniem niewykonalnym, choć na początku można się nieco przerazić ilością możliwych rozwiązań, szczególnie jeśli zaczniemy wertować niezliczone strony internetowe z ofertami organizacji wesela. Niektórzy decydują się na rezerwację sali bez wychodzenia z domu, ale takie osoby są raczej w mniejszości - jakby nie było, wesele jest dużą imprezą i inwestycją. Warto pamiętać o tym, żeby wszystkie ustalenia mieć z organizatorem potwierdzone na piśmie. W przypadku powstania konfliktu zdecydowanie ułatwi to dochodzenie ewentualnych roszczeń lub wysokości zadośćuczynienia.

Zobacz także:

https://porady.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-wesela-2022-jaka-sukienke-ubrac,nId,5855247

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Wesele | ślub | sala weselna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy