Reklama

Reklama

Kontakt ze sprzymierzeńcami jest bardzo ważny

Wojownik Światła, który nie dzieli się z innymi szczęściem, wynikającym z podjętych decyzji, nigdy nie pozna swoich zalet i wad.

Tak więc, zanim zaczniesz cokolwiek planować, znajdź sprzymierzeńców - ludzi, którzy są zainteresowani tym, co robisz.

Nie mówię: znajdź innych Wojowników Światła.

Mówię: znajdź ludzi, którzy mają różne umiejętności. Walka Wojownika Światła, który pragnie spełnić swoje marzenia, nie różni się niczym od walki innych ludzi, wędrujących radośnie swoją drogą.

Twoi sprzymierzeńcy to niekoniecznie ludzie, na których inni patrzą z podziwem, mówiąc: "nie ma nikogo lepszego". Wprost przeciwnie - to ludzie, którzy nie boją się popełniać błędów i popełniają ich wiele. Dlatego inni nie padają przed nimi na kolana.

Reklama

Ale to właśnie oni zmieniają świat na lepsze. Popełniają błędy i w końcu robią coś dobrego, zmieniając losy całej swojej społeczności.

Sprzymierzeńcy to ludzie, którzy nie potrafią przyglądać się z boku temu, co się dzieje i zastanawiać się długo, jaką pójdą drogą. Podejmują najważniejsze decyzje spontanicznie, choć wiedzą, że to ryzykowne.

Kontakt ze sprzymierzeńcami jest bardzo ważny w życiu Wojownika Światła. Wojownik i jego sprzymierzeńcy wiedzą, że mogą zmienić zdanie, zanim wybiorą cel. Ale, kiedy cel zostanie już wybrany, skupiają się na krokach, które będę musieli podjąć. "Każdy krok wymaga wysiłku - myślą. - Ale warto zaryzykować, choćby groziło to śmiercią."

Najlepsi sprzymierzeńcy to ludzie, którzy myślą w sposób oryginalny. Kiedy szukamy przyjaciół, z którymi chcielibyśmy się dzielić naszymi marzeniami, powinniśmy słuchać intuicji i nie przejmować się tym, co mówią inni. Ludzie najczęściej źle osądzają innych, ponieważ mają kompleksy. Dlatego tak wielu z nich ma przesądy i lęki.

Przyłącz się do ludzi, którzy eksperymentują, podejmują ryzyko, ponoszą klęskę, cierpią i znowu podejmują ryzyko. Trzymaj się z daleka od osób, które kłamią i krytykują każdego, kto myśli w inny sposób, od osób, które nie zrobiły w swoim życiu ani jednego kroku, nie upewniwszy się przedtem, że będą za to podziwiane. Takie osoby wolą pewność i wygodę od napięcia i zwątpienia.

Przyłącz się do ludzi, którzy nie boją się być sobą i nie wstydzą się swojej wrażliwości, do ludzi, którzy dostrzegają swoich sąsiadów i zamiast krytykować, podziwiają ich za cierpliwość oraz odwagę.

Wojownik Światła myśli czasem o tym, że niektórzy ludzie - na przykład piekarze i rolnicy mają inne marzenia niż on. Wojownik może być dla nich wzorem wytrwałości i odwagi. Ale piekarz może nas również nauczyć wielu rzeczy. Kiedy miesza składniki, opiera się bardziej na intuicji niż na wiedzy. Rolnicy pokazują nam, jak ważna jest cierpliwość, praca w pocie czoła i akceptowanie pór roku. Dzięki nim rozumiemy, że narzekanie na burze to strata czasu.

Każdy z nas ma coś oryginalnego do przekazania innym ludziom. Te różniące się od siebie rzeczy, które ludzie przekazują sobie nawzajem to właśnie "mądrość".

Przyłącz się do ludzi, którzy są otwarci i potrafią właściwie odczytywać znaki. Tacy ludzie nie wahają się i nie zmieniają kierunku, gdy przed nimi pojawi się przeszkoda albo, gdy dojdą do wniosku, że istnieje lepsza droga. Są jak woda: opływają skały i potrafią dostosować się do biegu rzeki. Czasem są jak jezioro - kiedy wgłębienie wypełni się wodą, idą dalej swoją drogą. Woda nigdy nie zapomina, że jej przeznaczeniem jest dotrzeć do morza.

Przyłącz się do ludzi, którzy nigdy nie powiedzieli: "Koniec. Tu się zatrzymam." Po zimie zawsze nadchodzi wiosna, koniec nie istnieje. Droga Wojownika Światła jest nieskończona. Kiedy Wojownik osiąga swój cel, znajduje sobie następne wyzwanie i zaczyna od nowa, wykorzystując umiejętności, które zdobył podczas podróży.

Przyłącz się do ludzi, którzy śpiewają, opowiadają historie, cieszą się życiem i mają w oczach radość. Szczęście działa uzdrawiająco, chroni przed paraliżem depresji, samotnością i problemami.

Przyłącz się do ludzi, którzy trzymają dumnie podniesione głowy, nawet jeśli mają w oczach łzy. Strzeż się ludzi, którzy trzymają dumnie podniesione głowy i nigdy nie uronili łzy, ani nie zauważali, co się dzieje dookoła.

Prawdziwy Wojownik Światła wie, czym różni się arogancja od autorytetu, szczęście od poczucia wyższości, wytrwałość od niecierpliwości. Wojownik Światła miewa wątpliwości i czasem cierpi, ponieważ czuje się samotny. Wie jednak, że dokoła jest wielu ludzi, którzy myślą w podobny sposób co on, wie, że wkrótce znajdzie sprzymierzeńców.

Paulo Coelho

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje