Reklama

Reklama

Gdy praca staje się nałogiem

Jeśli spędzasz w pracy coraz więcej czasu, myślisz tylko o niej i chcesz perfekcyjnie wypełnić każde zadanie, być może stałaś się pracoholiczką. Według sond internetowych aż 35 proc. kobiet uważa, że spędza w pracy zbyt wiele czasu i za dużo o niej myśli.

Oceń sytuację

Pracoholizm to uzależnienie, które prowadzi do zmęczenia, wypalenia zawodowego, silnego stresu i kłopotów rodzinnych. Dlatego, jeśli uważasz, że ten problem dotyczy ciebie, zajmij się nim jak najprędzej.

Przede wszystkim oceń, dlaczego pracujesz po godzinach? Jeśli żąda tego od ciebie szef, jak najszybciej z nim porozmawiaj. Jeśli nie nadążasz z pracą, zastanów się nad zmianą jej organizacji. A może traktujesz to jak ucieczkę od swoich problemów w życiu prywatnym? Jeśli tak, w ten sposób ich nie rozwiążesz, będą tylko narastały.

Spróbuj to zmienić

Zrób sobie przerwę i wyjedź gdzieś na kilka dni. Dzięki temu spojrzysz na swoją sytuację z dystansem. Poczuj, jak to jest, gdy się nie pracuje. Odkryj przyjemność odpoczywania. Jeśli twoje myśli wciąż krążą wokół pracy, nawet gdy w niej nie jesteś, koniecznie znajdź inny temat do rozmyślań. Na przykład zacznij planować zmianę wystroju mieszkania.

Reklama

Zamiast kolejny wieczór spędzać w pracy, umów się z partnerem, przyjaciółką, kimś bliskim. Nie odwołuj spotkania! Jeśli mimo wielu prób nie umiesz zrezygnować z poświęcania pracy większości czasu, koniecznie wybierz się do psychologa. Prawdopodobnie jesteś uzależniona, a taki stan wymaga leczenia.

Życie na gorąco 25/2011

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy